Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyire jó ötlet...

Szerintetek mennyire jó ötlet érettségi után OKJ-s képzésre jelentkezni? Azzal mennyire lehet elhelyezkedni manapság (pl: számítógépszerelő-karbantartóként)?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, tavasszal érettségizem. Sajnos nem lenne pénzem fizetni az egyetemet, de az se valószínű sajnos, hogy államilag támogatott helyre vegyenek fel, mert kevés az esélye, hogy összeszedek 450 pont körül. Ezért gondoltam, hogy érettségi után elvégzek egy OKJ-s képzést. Azt olvastam, hogy 22 év alatt ingyenes az OKJ. Ez igaz? Ha esetleg elvégzem, az mennyire elég ahhoz, hogy munkát találjak vele itthon?
2014. nov. 18. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

van olyan szak, ahol már 280 pont is elég, azt meg nagyon könnyű összeszedni

szóval ha találsz egy neked tetsző, alacsony pontszámú szakot, lehet érdemesebb oda jelentkezni

ha nincs ilyen, akkor inkább tanuld okj-n amit szeretnél

2014. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát nem igen találni olyan helyet, ahol 280 ponttól felvesznek államilag támogatottan. :)
2014. nov. 18. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!