Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki egyetemre jelentkezik,...

Aki egyetemre jelentkezik, diplomát akar, az nem gondolja, hogy 1000 jobb lehetőség is van? Egyáltalán miért mennek egyetemre?

Figyelt kérdés

Mindenki mondja, hogy menjek egyetemre... és amikor kérdezem, hogy MIÉRT? jönnek a jó válaszok:

-Nem akarsz továbbtanulni?

-Mindenki ezt csinálja, ez a divat.

-Lesz diplomád.

-Diplomával könnyebb jó állást találni.

-Diplomával már vezető vagy, embereid vannak.

-Ott lehet csajozni.

-Tudás.

-Jó bulik vannak.

-Valamit kell csinálni.

-Nem kell dolgoznod.


Huh... Ezek az emberek nem gondolnak bele, hogy pl. az agrármérnöki diploma akkor ér valamit, ha van állami tsz, meg kisztitkár nagyfater?

Vagy a gépészmérnöki diploma, ha van gyár (persze, van 2 autógyárra 800 diplomás...)

És egyből nyavajognak, ha friss diplomával a kezükben max árufeltöltői állást kapnak - a félmilliós fizetés, saját iroda, 20 beosztott és saját titkárnő helyett?


Csak mert ha ilyen szemszögből nézzük, kibérelhetnék egy pincét, bárt nyithatnék az egyetem mellett - sorban dugnám az egyetemista lányokat-alkalmazottakat, söröznék a srácokkal, folyna be egy kevés pénz, és 5 év múlva biztos előrébb tartanék, mint aki akkor kikerülve az egyetemről belecsöppen az életbe.


Ti hogy látjátok?

(Természetesen akik eleve külföldre akarnak menni, vagy van pénzük saját ügyvédi-állatorvosi irodát nyitni, azokat megértem.)



2014. nov. 22. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Mindenkinek azt kell csinálni, amit ő szeretne. Aki egyetemre akar menni, hadd menjen (ő nyilván azt szeretné csinálni, neki az a jó lehetőség). Viszont ha te nem akarsz menni, akkor ne hagyd, hogy más erőltesse. Ha nincs kedved hozzá, akkor úgyis csak kínszenvedés lesz. Csinálj mást, aztán ha később meggondolnád magad, még mindig el tudsz menni továbbtanulni. De azt nem mondhatod, hogy felesleges egyetemre menni, mert aki igazán jó, az el fog tudni helyezkedni a diplomájával. De okosan kell szakot választani.
2014. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Sokan azért mennek egyetemre, mert tudni akarnak, tudásra vágynak. Szerintem te is jól tudod, hogy egyetemen nagyon sok tudást átadnak neked. Akik külföldre akarnak menni, azokat teljes mértékben megértem, mert a magyar felsőoktatás olyan, hogy azt várják el, hogy megtanulj néhány könyvet és visszamondd, miközben külföldön azt akarják, hogy tájékozottabb legyél abban, amit tanulsz, értsd meg és gyakorlatban is hasznosítani tudd, amit tanulsz(Index cikk alapján tudok erről)
2014. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Nos,ha mindenki is azt mondja, hogy menjél, én nem, ilyen szemlélettel ne menj. Remélem van azért egy jó szakmád, egy szimpla érettségivel nem boldogulsz. Az menjen egyetemre aki valamilyen területtel elmélyülten akar foglalkozni. mindegy a diploma, a pénz, a "kisztitkárnagyfater"(ezt honnan vetted?) minden mindegy - az a fontos, hogy mi érdekel arról többet tudjunk, és majd alkotó módon tudjuk használni. Akkor is,ha esetleg munkanélküli leszek, akkor is ez az érdekes, és akkor is így tudom megvalósítani, hogy alkotó tevékenységet végezzek.
2014. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Manapság a diploma már semmit sem jelent. Hogy miért? Mert boldog-boldogtalan egyetemre megy. Én sem látom ennek értelmet. Pontosan úgy van, ahogy leírtad. Jó lehetősége csak annak van diplomával is, akinek vannak kapcsolatai és / vagy valóban nagyon szorgalmas és érti a szakmáját. Van olyan ismerősöm, aki bár diplomás, de nincs nyelvtudása, ezért a jobb helyekre nem vették fel. Az ilyen emberek általában vagy sz@rér'-hugyér' güriznek a szakmájukban, vagy mennek jóval a képzettségük alatti beosztásba (szintén sz@rér'-hugyér'). Én erre azt tudom mondani, hogy azt kell csinálni, ami az embernek tetszik, amihez érzéke van. Nem akarok bántani senkit sem, de a legjobb barátnőm pl. egyetemre jár. Nem írom le hogy hová (véletlenül se sértsek senkit), de már nem ez az elso éve és még mindig nem tudja (!!!) hogy minek akar tanulni. De azért egyetemre jár és ott éhezik, mert diámunkából megélni nem lehet. Ennél sokkal hasznosabb lenne elmenni dolgozni (valószínűleg jobb munkát a leendő diplomájával sem kap majd) és közben tanulhatna BÁRMIT. Egy rakás levelező és esti iskola van. Ezer dolgot tanulhatna - olyat, ami érdekes, amivel később kezdhet is valamit. Akár több dolgot is. És még értelmesebb is lenne, mert használható, érdekes dolgok lennének a fejében, nem az a sok sz@r, amit egy hét után el is felejt, mert nem érdekli. De nem... Ő ott van es tanulja a nagy semmit. Valószínűleg semmivel sem lesz előrébb 3-4-5 év múlva. Sokan többre viszik egy szakmával, tehetséggel, szorgalommal, nyelvtudással, mint sokan az egy szem diplomájukkal és a sok egyetemen eltöltött évvel, ami alatt tehetségét még mindig nem kaptak, mert azt nem osztanak a diplomával. Én nem vagyok a diploma ellen, sőt! Viszont úgy gondolom, hogy annak lenne érdemes, akit tényleg olyan dolog érdekel, amit egyetemen tanítanak. Senki sem lesz értelmesebb attól, hogy egyetemre jár. Hajajj... Mennyi nem oda valót láttam ott, te jó ég... Az egyik szinte minden nap a szobaajtó előtt feküdt részegen, a másik meg már 8. éve csinálta a 4 éves képzést (nyilván anyuciéknak volt rá pénzük - végül is az ő dolga, attól nem félek hogy kapcsolatba kerülök vele mint szakemberrel :)). Aztán egy rakás olyat is láttam, akik semmire sem vitték. A "nem tudom, majd lesz valami" miatt nem érdemes egyetemre menni. Ez lenne a dolog lényege és akkor nem lenne ennyi pofára esett diplomás. Nem lehet mindenkinek diplomás munkája. Kell a szakács, eladó, fodrász, kőműves, szobafestő, asztalos, ápoló, stb. is. Nem sorolom tovább, de el lehet képzelni. Nélkülük aztán ülhetne az irodában a diplomás vagy irányíthatna ha találna kit... :) Nem lenne és nem működne semmi.
2014. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

„a másik meg már 8. éve csinálta a 4 éves képzést (nyilván anyuciéknak volt rá pénzük)” Csak idézem a ténybeli tévedésedet, amivel a saját negatív véleményedet akarod alátámasztani, hogy lám-lám ilyen nem odavaló emberek is elvégzik, akkor mi értelme. Hozzáfűzöd nem kis rosszindulattal pejoratív, dehonesztáló jelzőként, hogy „anyuciéknak volt rá pénzük”.

Egy adott szakot maximum a normál képzési idő másfélszerese alatt be kell fejezni, különben megszűnik a hallgatói jogviszony. Azaz azt a 4 éves szakot max 6 évig végezheti valaki, utána kirúgják, ha addigra sincs meg az abszolutórium. Ezt törvény szabályozza! De nyilván fogalmad sincs pontosan róla csak tényként írsz le olyat amit pontosan nem tudsz.

Mióta leszólandó az, ha valakinek a szülei el tudják tartani egyetem alatt, még akkor is, ha csúszással végez? Ez a normális, nem hogy érettségi után menjél „dógozni”. Ez utóbbi olyan proli mentalitás, na meg alacsony társadalmi réteg sajátja a gondolkozás. Nyilván van kényszerhelyzetben lévő szülő, de attól nem ez a pozitív követendő példa.

2014. nov. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Hát ilyen ember ne menjen egyetemre, mint te! Nincs szükség még több buta idiótára. Azért mennek egyetemre, mert értelmes emberek...nem akarsz? Vagy fogalmazzunk inkább úgy, hogy nincs esélyed, kitartásod..?
2014. nov. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Ugy latom hogy fogalmad sincs a viszonyokrol.


"persze, van 2 autógyárra 800 diplomás.."


LOL.


Mi lenne ha elobb tajekozodnal, aztan okoskodnal?

2014. nov. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

A piacképes szakokkal ha van egy kis sütnivalód, akkor el tudsz helyezkedni (mérnök, gazdász, infó stb).

Máskülönben sokan azért mennek egyetemre, mert nem akarnak fizikai munkát végezni. Amellett hogy érdekelnek a műszaki dolgok, én is azért mentem egyetemre, mert nem akarok fizikai munkás lenni egész életemben.

2014. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5 - ös, tévedsz. Egy szóval sem mondtam hogy leszólom azt, akinek a szülei bármit is ki tudnak fizetni. Ez egy nagyon jó dolog, amit élvezzen ki az akinek lehetősége van rá, mert hatalmas segítség. Csak épp nem mindegy hogy mire használja. A 8 évről meg annyit, hogy az egész kollégium ezt zengte, nem én találtam ki. Magával a sráccal egyszer beszélgettem és azt sem tudom hogy konkrétan azon a szakon volt - e kizárólag, de hogy már 8. éve volt ott és semmit sem sikerült elvégeznie, az 100%.
2014. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ó és bocsánat kedves 5 - ös, kihagytam:


Az utal alacsony értelmi szintre, amikor valaki leszólja azt, aki "dógozik" - nem is akármennyire. Tudod, egyetemre járni munka mellett is lehet. Nagyon sokan csinálják meg úgy, hogy közben "dógoznak" és több ész szorul beléjük, mint sok hozzád hasonlóba, aki csak mások leszólásával tudja magát kifejezni.


Támadhatod a véleményemet ilyen lenéző stílusban (bár kíváncsi lennék hogy hol vagy hozzám képest, mert erről szó sem esett), de erős különbség van két dolog között:


1. Egy hülyegyerek szórakozni jár az egyetemre a szülei pénzén úgy, hogy elképzelése nincs arról mi akar lenni, de az egyetem olyan menő és amúgy is minden haver oda jár... Eközben hasznosíthatná is magát munkával és még mindig tanulhat bármit ami eszébe jut. Vagy ha már ezt csinálja, ne sírjon 30 évesen, hogy ő diplomával dolgozik szalagmunkásként és még mindig nincs semmije. Hogy is lenne, amikor évek estek ki feleslegesen? Az egyik barátnőm nővére volt az első olyan diplomás ismerősöm életemben, akit NEM VETTEK FEL még a gyárba SEM (!!!) ahol dolgozni szeretett volna, mert túlképzett volt (magasabb pozícióhoz meg nyilván nem volt meg benne a szusz) és így a kutyának sem kellett. Aztán nagy nehezen el tudott helyezkedni egy másik gyárban, ahol már nem számított túlképzettnek. Ja, a 8 osztályt végzettek közé, bizony. És nagyon nagyképű volt ám a diplomájára... Nagyon lenézte az általánost végzett anyukáját, aki felnevelte őt és a 2 testvérét.


2. Amikor valaki elkezd dolgozni és mellette tanul... Talán azért, mert rászorul, de talán azért, mert még nem rajzolódtak ki a konkrét tervei és addig is hasznossá teszi magát. Hidd el, ugyanazt tanulja amit a nappalis és talán előbb el is helyezkedik, mert még esze is van ahhoz, amit kitanult. Nem elég ott lenni és diplomát szerezni. Ahogy már leírtam, sokan épp ezért esnek pofára.


Akinek konkrét tervei vannak és van érzéke az adott dologhoz, annak hajrá! Csinálja szépen az egyetemet és biztosan meg lesz a gyümölcse. Én mindig azt mondom, hogy az sértődik meg a véleményemen, aki magára ismer. A "Megyek az egyetemre, majd lesz ami lesz és nem gond ha nincs bennem semmi elhivatottság - de persze én majd VALAKI szeretnék lenni" aztán második lépcsőként a "Jajj, itt vagyok 30 évesen semmi nélkül" mentalitás az, amivel probléma van. És tudod a helyzet az, hogy az ilyen emberek a nagyképűek. Tulajdonképpen a semmire, mert van egy papírja, amivel jobb esetben elhelyezkedik a szakmájában, de semmivel sem keres többet, mint egy gyári munkás a szalag mellett. Nem az a probléma, amikor valakinek tudásvágya van (tehát szimplán érdeklődik) vagy nagyon szeretné azt a szakmát kitanulni mert úgy érzi, neki ez lenne a HIVATÁSA (nem a puszta pénzforrása, mert a bőrfotel iránti vágy még nem ad tehetséget).


A probléma ott van, amikor jelentkezik azzal az indokkal hogy ő majd milyen sokra viszi vele, de elhivatottság az nulla és esetleg még tojik is bele, mert megteheti. Elképzeli hogy ha végignyögi az egyetemet, majd lesz valaki, mert hát papírja az ugyebár van. Aztán ő sír a leghangosabban évek múlva, hogy Ő bizony sehol sincs és egyik jó helyre sem kell. (Ezzel kapcsolatban megjegyezném, hogy azok az ismerőseim, akikben volt érzék, egyből be is jutottak a jobb helyekre, ellenben azokkal, akiknek a papírjukon kívül másuk nem nagyon volt. És ezt leszűrik az interjú első pár percében is.)


A siker titka az, hogy az ember AKTÍV legyen és folyamatosan haladjon. Aktív lehet úgy is, hogy munka mellett tanul bármit. Egyetemre járni elképzelések nélkül (ismétlem magamat, a "majd jól fogok keresni" nem jelent semmit) nem jelent haladást. Az csak egy helyben topogás. A munka + tanulás sokkal aktívabb és hasznosabb életforma, mint egyetemre járni azért, amiről még elképzelése sincs. Minek, ha nincsenek konkrét tervek? Ezzel még semmit sem tett a jövőjéért, de én hallgatom az ilyen ismerőseim sírását most. Aki már tudja mit és miért akar tanulni, van hozzá érzéke, tudja hogyan érheti el a céljait és mik a lehetőségei, annak ott a helye. A többinek nincs. Persze menjen, de utána ne hallgassam a rinyálását. (Persze ez már kivitelezhetetlen.) Én még erősen gondolkodom azon hogy tulajdonképpen kell - e nekem az egyetemi végzettség (egyelőre nem, de van ami nagyon érdekel), de azt tudom, hogy sok MÁR diplomás ismerősöm nyomorog, nekem pedig megvan mindenem. Amikor a gyereke szájába nem tud enni adni vagy a számlák csak halmozódnak, akkor legyen nagyképű és szólja le azt aki "dógozik" és mellette tanul. Aki pedig ezt nem látja át és hozzád hasonlóan megsértődik, az nyilván a "majd lesz valami" csoportba tartozik, akik sírni fognak.

2014. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!