Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki egyetemre jelentkezik,...

Aki egyetemre jelentkezik, diplomát akar, az nem gondolja, hogy 1000 jobb lehetőség is van? Egyáltalán miért mennek egyetemre?

Figyelt kérdés

Mindenki mondja, hogy menjek egyetemre... és amikor kérdezem, hogy MIÉRT? jönnek a jó válaszok:

-Nem akarsz továbbtanulni?

-Mindenki ezt csinálja, ez a divat.

-Lesz diplomád.

-Diplomával könnyebb jó állást találni.

-Diplomával már vezető vagy, embereid vannak.

-Ott lehet csajozni.

-Tudás.

-Jó bulik vannak.

-Valamit kell csinálni.

-Nem kell dolgoznod.


Huh... Ezek az emberek nem gondolnak bele, hogy pl. az agrármérnöki diploma akkor ér valamit, ha van állami tsz, meg kisztitkár nagyfater?

Vagy a gépészmérnöki diploma, ha van gyár (persze, van 2 autógyárra 800 diplomás...)

És egyből nyavajognak, ha friss diplomával a kezükben max árufeltöltői állást kapnak - a félmilliós fizetés, saját iroda, 20 beosztott és saját titkárnő helyett?


Csak mert ha ilyen szemszögből nézzük, kibérelhetnék egy pincét, bárt nyithatnék az egyetem mellett - sorban dugnám az egyetemista lányokat-alkalmazottakat, söröznék a srácokkal, folyna be egy kevés pénz, és 5 év múlva biztos előrébb tartanék, mint aki akkor kikerülve az egyetemről belecsöppen az életbe.


Ti hogy látjátok?

(Természetesen akik eleve külföldre akarnak menni, vagy van pénzük saját ügyvédi-állatorvosi irodát nyitni, azokat megértem.)



2014. nov. 22. 20:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Már rég nem kell azon gondolkoznom, hogy kell-e nekem diploma vagy sem, mivel van kettő. Jártam nappalira és jártam munka mellett levelezőre is.

„hozzád hasonlóan megsértődik, az nyilván a "majd lesz valami" csoportba tartozik, akik sírni fognak.”

Kedves dühös kérdező, mivel 40-en túl vagyok, már nem tartozhatok ebbe az általad kreált kasztba.

Vannak szakok, amit csak nappalin lehet elvégezni, eleve ezek a pályák kizártak, ha valakit nem támogatnak. A munka mellett tanulást nem kell piedesztálra emelni, az kényszer nem más. Vagy azért mert tényleg szegény a család és nincs más megoldás, vagy azért mert már idősebb vagy, és vannak kötelezettségeid már az életben. Félre értetted én nem azt szóltam le aki „dógozik”, hanem azt a mentalitást, hogy ez egy valami pozitív normális dolog, holott nem az. Egy gyerek sem kéri, hogy a világra jöhessen. Ha valaki gyereket vállal annak kötelessége támogatni lehetőségeihez mérten, és a felnevelés nem az érettségikor ér véget. Akkor sem, ha egy céltudatos fiatal, akkor se ha az a nehezen érő, aki sokáig nem tudja mit is akar. És mi van akkor ha nem tudja, minek jár egyetemre? Miért kellene mindenkinek mindent tudni, és árkon-bokron át menetelni valami felé? Tudod a legtöbben nem aszerint ítélünk meg valakit hogy mennyi pénze van. Ez nem az egyetlen dolog ami fontos, csak egy kis része az életnek. Azok az emberek társaságában jó lenni, akik nem kőkemény küzdelemmel élnek meg. Egyszerűen a kemény küzdelem kiöli a pozitív kisugárzást, megsavanyodott lesz tőle az ember. Te fiatal lehetsz még nagyon, de már most egy megkeseredett törtető képét mutatja az írásod, aki mindent pénzben mér. Nyilván mert papírok(végzetségek) tekintetében sokan leköröznek a korosztályodból, tehát kompenzálsz, és egy tanulással kapcsolatos fórumon is próbálod a saját igazadat bizonyítani. Nyilván ha annyira igaz lenne amit írsz, akkor soha eszedbe sem jutott volna kiírni a kérdést. Úgyhogy szerezd meg azt a diplomát, mert addig úgyis hiányérzeted marad. És talán rájössz majd tanulás közben, hogy mennyivel egyszerűbb lett volna diplomával kezdeni a pályádat. És igen nappalin egyetemre járni az élet legszebb korszaka, akinek kimarad olyan élményekkel lesz szegényebb, amit sosem tud bepótolni, mert a nappalis lét nem csak arról szól, hogy diplomád lesz. (levelezős már csak erről ) Élményekkel is fel kell szerelni magad, nem csak végzettség hanem a társadalmi tőke is fontos amit egyetemen kapsz. Ezt semmilyen munkáért nem érdemes kihagyni, ha meg lehet oldani, és persze képes valaki elvégezni a sulit.

2014. nov. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"nappalin egyetemre járni az élet legszebb korszaka, akinek kimarad olyan élményekkel lesz szegényebb, amit sosem tud bepótolni, mert a nappalis lét nem csak arról szól, hogy diplomád lesz. "


Nagyon egyetertek!


Engem is tamogattak a szuleim a diploma megszerzeseben, igy tudtam elvezni az egyetemi eletet. En is fogom tamogatni a sajat gyerekem.

2014. nov. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Engem a szüleim nem támogattak az érettségi után, ezért csak levelezőre tudtam járni.


Irigykedve hallgatom amikor a körülöttem lévők az "igazi" egyetemi életről beszélnek. (itt nem a hányós, bulizós részekre gondolok)

2014. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a saját nézőpontomat és tapasztalataim írnám le. 30 éves nő vagyok. Mondhatni családi okok miatt nem mentem egyetemre. Én személy szerint azóta is emiatt szenvedek. Azt látom a baráti körömben, hogy akinek van diplomája (sőt, még ha nincs is, csak van 3-4 év egyetemi éve és szaktudása), az sokkal jobban keres és jobban boldogul. Egy barátnőm pl. végül nem tudott elhelyezkedni a szakmájában (amilyen egyetemre járt), viszont simán felvették szinte bárhová, ahová jelentkezett, mert diplomás. Most egy multi cégnek dolgozik, sikerült jól bedolgoznia magát és igen szépen keres.


Páromnak nincs diplomája, csak 3 évig járt informatikai suliba, viszont az a tudás, amit ott kapott elegendő volt arra, hogy évek óta ezen a szakterületen dolgozzon, azóta már saját vállalkozása van stb.


Dolgoztam fejvadász cégnek, ahol önéletrajzokat kellett átnéznem. Volt olyan cég, akiknek mindegy volt, hogy milyen diplomája van a leendő munkatársuknak, csak LEGYEN...


Szóval, érted? Az én meglátásom (külföldön is dolgoztam), hogy ezért jó, ha jársz főiskolára, egyetemre:


- sok szakmát igazán magas szinten csak ott tudod megtanulni és igazán jól elsősorban akkor tudsz majd keresni, ha igazán magas szinten értesz valamihez (persze, itt lehetne vitatkozni, hogy mihez, de nem ez itt a lényeg)


- máshogy tekintenek Rád, ha van diplomád (jártál egyetemre/fősulira)


- sokszor előrébb kerülsz a kiválasztásban a jobb cégeknél.


Nekem ez a meglátásom. Én jelenlegi eszemmel, tapasztalatommal MINDENKÉPPEN lediplomáztam volna és NAGYON sajnálom, hogy nem tettem meg. Sokkal előrébb lennék, és sokkal jobb munkáim lettek volna és több keresetem. Munka mellett pedig tanulni, háát... (Azt is csináltam.)


Sok sikert! Remélem, jó döntést tudsz hozni a kapott adatok fényében! :)

2014. nov. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!