Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szőlész-borász mérnöki vagy...

Szőlész-borász mérnöki vagy élelmiszermérnöki?

Figyelt kérdés
melyiket érdemesebb tanulni és melyikkel lehet jobban elhelyezkedni? Mind a kettő nagyon érdekelne :)

2014. nov. 22. 21:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A szőlész-borász izgalmasabb, az élelmiszermérnökivel viszont nagyobb valószínűséggel tudsz elhelyezkedni - legalábbis mostanában. Aztán mire végzel, ki tudja? De a szőlészt-borászt csak akkor ajánlanám, ha legalább a rokonságban van valakinek szőlője, és legalább hobbi szinten borászkodik.
2014. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Sajnos nincsen egy ismerősöm se aki borászkodna. Szabolcs megyében élek, ennek azért itt nincsen nagy létjogosultsága.

Akkor inkább válasszam az élelmiszermérnökit?

2014. nov. 23. 14:20
 3/21 anonim válasza:

SZ-B mérnökin vagyok. körülbelül semmi használható tudást nem kapunk, teljes mértékben csak az elméletre épít az egész, és a tanárok sem a legjobbak (1-2 kivétel nyilván van).

az élelmiszermérnökin kicsit több anyagot kérnek számon és valamivel többet kell, hogy tanuljatok, de hacsak nem vagy teljes mértékben elkötelezve a sz-borászat iránt, én a helyedben mindenképp arra mennék.

készülj fel viszont a kémia és biológia hegyekre, és egy csomó fölösleges, hülye fizikára.

2014. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
előző vagyok megint... elhelyezkedés szempontjából pedig mindenképp élelmiszermérnök szerintem, sokkal szélesebb spektrumot fed le, a tésztaipartól a söriparig kb. akárhova mehetsz.
2014. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ. Még a végén lehet inkább egy OKJ-s képzésre megyek... :\
2014. nov. 24. 19:45
 6/21 anonim válasza:
2-3 vagyok... Az egyetemi oktatás színvonalát figyelembe véve nem kizárt, hogy jobban járnál.
2014. nov. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
értem.Nagyon köszönöm a segítséget!
2014. nov. 27. 20:59
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én most végzek élelmiszermérnökin, és jelentem, sz*rt se tanultam meg az elmúlt 7 félévben (pedig 4,4 a 7 félévem átlaga), szóval nem ajánlom.
2014. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

melyik egyetemre jártál?

Pfuuu az nem túl jó :\ már tényleg nem tudom hogy mit csináljak :(

2014. nov. 30. 15:07
 10/21 anonim ***** válasza:
bce
2014. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!