Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Molekuláris bionika vagy...

Molekuláris bionika vagy élelmiszermérnöki? Melyikkel könnyebb az elhelyezkedés, hol jobb a fizetés, egy szóval: melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Jöhetnek tapasztalatok is! Köszönöm a válaszokat! :)

2014. júl. 24. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszermérnökkel szerintem könnyebben el lehet helyezkedni. Van piaca a dolognak.


Jelenleg PPKE Bionika 3. éves leszek. Az fix, hogy BsC ide nem elég, nagyon alapozás az egész. MsC nélkül értelmetlen.


Teljesen más a két szak. Ha "kalandot keresel", tűzközelben szeretnél lenni az új technológiák mellett, esetleg kreatív kutató-fejlesztő munkát szeretnél végezni akkor jó lehetőség lehet a bionika. Jelenleg még kevés a felvevőpiaca, bár a piac robbanás előtt tart, ez biztos (nyugat pl) Ugyanakkor lehet még pár évig kémcsöveket fogsz mosogatni... igaz, szerintem az hatalmas nagyképűség, ha valaki jó állást szeretne mindjárt egyetem után. Nagy francokat, először gyakornokoskodsz, ingyen melózol, kávét főzöl, megismered a laborokat, az ipart, felméred a lehetőségeket, aztán beérik.


Ez élelmiszermérnöknél is így van, és azért ott is lehet kutatni. Egy kedves ismerősöm már elég jó pályát futott le diploma óta, és több é.mérnök ismerősöm is van akik jól élnek.


Szóval összegezve. é.mérnök inkább a realitás talaján van, viszont specializált.


Ha szeretnél kihívásokat, és inkább a jövő felé orientálódni, szeretnél résztvenni korai tudományos munkákban, doktori iskolában ottmaradni, és vállalni a kockázatot, hogy eleinte biztos nem lesz álommunkád, akkor bionika.


Én nem tudnám elképzelni máshol, mert nekem minden szak túlspecializált. Mindenhez természettudományos és informatikai dologhoz szeretnék érteni annyira, hogy legyen egy adekvát rálátásom a dolgokról, és meglegyen a képességem, hogy bármiben elmélyedjek később. Szerintem hatalmas előny, ha egy orvos kollégával közös nyelvet tudsz beszélni, de ugyanakkor egy informatikussal is. Sőt egy új technológiai irány megálmodásakor bizony minden diszciplínára szükség van. Saját példa egyelőre csak annyi, hogy rengeteg ötletem van k+f területen, már most... és ezeknek töredékére sem gondoltam volna, ha nincsenek minden területről valamit adó tárgyak. Későbbiekben jól jöhet egy átfogó látásmód, ahelyett, hogy mondjuk 1000 enzimet tudok fejből, vagy túlzottan belemennék az elektronikába. Az biztos, hogy egy kémikus vagy villamosmérnök simán lealáz majd tudásban, viszont egyrészt tudok velük kommunikálni, átlátom a problémáikat, és könnyedén el tudok mélyedni az adott területben, ha kell.

2014. júl. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ezt a tartalmas és tényleg sokat segítő választ! :)
2014. júl. 25. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!