Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol találok megfelelő anyagoka...

Hol találok megfelelő anyagokat interneten?

Figyelt kérdés

A kérés háttere annyi volna, hogy 30 év körül vagyok, jelenleg dolgozom, de a fizetésem épp hogy elegendő a megélhetésemre így tanulásra nem nagyon tudok költeni.

Itt jönne a kérdés. Olyan oldalakat keresek, ahol az egyetemek adott szakaihoz (elsősorban informatika és művészet érdekel) kapcsolódó könyvekhez, jegyzetekhez, ajánlott olvasmányokhoz tudnék valamilyen formában hozzáférni. Szeretném magam valamennyire képezni de eddig csak felületes oktatóanyagokat találtam a neten. Köszönöm.



2014. nov. 25. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Az egyetemi tankönyveket és jegyzeteket is szerzői jog védi.
2014. nov. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván, de feltételeztem vannak olyan jegyzetek, feljegyzések, amik alapján volna lehetőségem tanulni de nem tartoznak szerzői jogi védelem alá. Pl ahogy különböző tutorialok, leírások is megtalálhatóak a neten/blogokon adott témákban.
2014. nov. 25. 12:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egyetemen a jegyzet nem csak a tanuló jegyzetét jelenti. Egyszerűbb kiállítású tankönyveket hívnak jegyzetnek. Te magad írtad, hogy csak felületes anyagokat találtál a neten. Na azok ingyen vannak.
2014. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát akkor lényegében esélyem sincs pénz nélkül korrekt tudáshoz jutni még ilyen formában sem. Hát ez elszomorító :S Újabb érv külföldre költözés mellett :(

Azért köszönöm a választ.

2014. nov. 25. 12:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz angolul coursera.org ez egy online kurzusokat kínáló oldal, a legjobb angol, amerikai egyetemek kurzusai vannak fenn rövidített formában és az atomerőművek működésétől a beatles zenéjéig bármilyen kurzust hallgathatsz még teszteket is kitölthetsz és jegyet is kapsz ha rendesen csinálod. Én szoktam nézegetni és vannak nagyon hasznos kurzusok
2014. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm #5 ilyesmire gondoltam :)
2014. nov. 25. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!