Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » érdemes a mai világban elmenni...

érdemes a mai világban elmenni még egyetemre/főiskolára?

Figyelt kérdés
mert úgy látom, hogy inkább a szakmunkások keresnek, akik azért nem nagyon tanult emberek( félreértés ne essék, nem ítélem el őket)
2014. dec. 2. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Akkor nagyon rosszul látod. Meg eleve, milyen hülye kérdés ez? Egyik szakmához kell diploma, a másikhoz nem. Az egyik ember egyik szakmában tudna jól dolgozni, a másik a másikban. Nincs általános válasz erre.
2014. dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm..most akkor lelettme hülyézve
2014. dec. 2. 20:44
 3/9 A kérdező kommentje:

értem, de akkor is gondoljunk bele...hányan nem a diplomások és nem tudnak elhelyezkedni a szakmájukban, és nem is keresnek jól..

de egy szakember..meg arra mindig van kereslet

2014. dec. 2. 20:45
 4/9 A kérdező kommentje:
és ezt a környezetemben tapasztalom
2014. dec. 2. 20:45
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ, melyik szak.

Egy villanyszerelő jobban keres, mint egy orvos vagy tanár, pedig egy orvos aztán legalább 11 évet tanult érettségi után. Viszont egy programozó elég jól keres, és van is rá kereslet. Azonban a bölcsész szakok többnyire csak hobbinak valók, kell melléjük még valami, amiből meg lehet élni.

2014. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

én is így gondolom

köszönöm!:)

2014. dec. 2. 21:23
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

A kérdést neveztem hülyének, nem téged. De téged is nevezhetnélek egy ilyen mondat után: "hányan nem a diplomások és nem tudnak elhelyezkedni a szakmájukban, és nem is keresnek jól.. "

Ennek eleve nem sok értelme van. DE ha azt akartad mondani ,hány diplomás van, aki nem tud elhelyezkedni, akkor nem értetted meg, amit írtam. Illetve figyelmen kívül hagyod azt a rengeteg diplomást, aki el tud helyezkedni, és elég jó pénzért. Ugyanígy a szakmunkások feldicsőítésénél csak azt a néhány szakmát említjük, amivel könnyen és jó bérért el lehet helyezkedni. Pedig sok szakmunkásnál jobban keres egy lenézett bölcsész is.

2014. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok csak itthon keresnek szarul. Kimegy külföldre es 4x ennyit kap.


Szakmunkasok se keresnek jol csak 1-2. Viszont ők rengeteget dolgoznak es a fizikai munka sokkal hamarabb elnyűvi őket.

2014. dec. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát én ezt nem így látom..de nem érdekelnek a további válaszok..köszönöm!

van benne igazság elismered

2014. dec. 3. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!