Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányban tanuljak...

Milyen irányban tanuljak tovább? Milyen iskolát/szakot válasszak?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést szeretnék kérni, mert valószínűleg hosszúra fog sikerülni ez a leírás. Azoknak akik végigolvassák és esetleg válaszolnak is rá, nagyon köszönöm!

11.-es vagyok és egy elég erős gimnáziumba járok. Mindig is jó tanuló voltam (9 évig kitűnő, 10.-ben lett egy négyesem töriből. :D). Hetedikes koromtól úgy éreztem, hogy tudom, hogy mit szeretnék csinálni (az akkori álmom az volt, hogy majd orvos leszek), ezért is jelentkeztem biológia-fizika szakra a gimiben. Aztán ahogy telt az idő, rá kellett jönnöm, hogy az orvosi pálya már egyáltalán nem vonz és nem is szeretnék ilyen irányban továbbmenni.

Ez már tizedikben megfogalmazódott bennem, de mégis a biológát és a fizikát vettem fel fakultációként. Most mindkettőt heti 5 órában tanulom. A biológiát valószínűleg feleslegesen, mert nem hiszem, hogy hasznosítanám valaha is,viszont már át sem mehetek másik faktra a jövő évig.

Nos a kérdésem valójában az lenne, hogy tudnátok-e nekem valami tippet adni, hogy hogyan ismerhetem fel, hogy mi az, amivel továbbra is foglalkoznom kellene vagy milyen szakon tanuljak tovább. Vagy esetleg leírom, hogy mi érdekel és adhatnátok nekem ötletet.

Végső elkeseredettségemben fordultam a gyakorikérdésekhez, mert megőrjít, hogy nincsen határozott tervem és elképzelésem és csak lebegek a nagy büdös éterben.( oké, ez lehet, hogy egy kicsit túl volt dramatizálva. Sajnálom.)

Szóval, ha esetleg még nem untátok meg a siránkozásomat és van kedvetek/hangulatotok segíteni nekem, akkor leírom, hogy mi érdekel/mit szeretek: FIZIKA(lehet, hogy nem vagyok kiemelkedő benne, de azért tűrhető a teljesítményem és a tanárom annyira király, hogy még akkor is járnék faktra, ha bukdácsolnék fizikából.); érdekelnek még az olyan dolgok is, amihez absztrakt gondolkodás szükséges (pl.:filozófia); szeretem a kreatív dolgokat; érdekel az irodalom is, de inkább csak hobbiként; szeretek új elméleteket, összefüggéseket kialakítani; nem szeretek emberekkel dolgozni ( ez lehet, hogy baj, de ha jön az ihlet, akkor utálom, ha megzavarnak és igazából azt is, ha van körülöttem valaki.)

Annak, aki tud segíteni, nagyon megköszönöm. Írhattok akár tapasztalatokat is, ha ti is voltatok ilyesmi helyzetben.



2014. dec. 3. 20:32
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!