Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pszichológiát szeretnék...

Ha pszichológiát szeretnék tanulni és tudom, hogy az MA-t Hollandiában szeretném folytatni, akkor melyik egyetemen érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Azt se tudom, hogy nézzek utána testvériskoláknak, vagy tudakoljam meg, hogy melyik egyetemnek vannak a legjobb holland kapcsolatai... Köszönet bármi kis segítségért!

2014. dec. 4. 22:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, vannak-e holland kapcsolataik, hidd el, nem rajtuk keresztül fogsz az MA-ra jelentkezni, hanem önállóan, az egyetemi kereteken kívül. Pont az a lényege ennek az alapképzés-mesterképzés rendszernek, hogy egymástól független helyeken végezheted a két képzést. Az MA-ra való jelentkezés egy felvételi eljárás, és ahogyan a középiskolában sem számított, vannak-e kapcsolatok az adott egyetemmel, úgy itt sem számít. Persze ha célod, hogy előtte kimenj Erasmussal egy félévre, akkor érdemes ennek utánajárni, máskülönben felesleges.

Oda jelentkezz, ahova jónak látod. Az sem mindegy, milyen szakirányú mesterképzésre akarsz majd menni, abból már lehet következtetni arra, melyik egyetem alapképzése lenne az ideális, mert mindenhol más vas központibb szerepben.

Én amondó vagyok, nézd meg mind a hat egyetem pszichológia alapképzését (honlapok, mintatantervek a tárgyakkal), és lehetőségeidhez valamint érdeklődésedhez mérten válassz. Pl. ha budapesti vagy, teljesen felesleges vidékre menned, hiszen itt is van három nagyszerű képzés. A mesterképzéshez nem az számít, hova jártál. De a legcélszerűbb az lenne, ha a kinézett holland egyetem mesterképzésére való felvételizésének kritériumait keresnéd meg, így a következő években tudsz azon dolgozni, hogy mindennek megfelelj. Vagy nincs is konkrét elképzelésed, csak az, hogy Hollandiában? Mert az kevés.

2014. dec. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!