Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén érettségizek francia...

Idén érettségizek francia gimiben és nem tudom eldönteni melyik felsőoktatási szakot válasszam. Valami olyan állást képzelek el magamnak, ahol utazhatok, emberekkel kommunikálhatok és nem egy irodában kell dekkolnom naphosszat. Esetleg valami ötlet?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett az ELTE-BTK romanisztika szakja, azon belül is a francia, viszont mindenhonnan csak rosszat hallok a bölcsész szakokról. Néztem még a turizmus-vendéglátás szakot, illetve a BGF-en a nemzetközi gazdálkodás szakot francia nyelven, de ezekkel egy a baj, a matekot annyira nem csípem...Jól tanulok, matekból is 4-es megvan, de inkább a humán tárgyak felé húz a szívem.
2014. dec. 6. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe az idegenvezető képzést, ahol utazgathatsz, kommunikálhatsz emberekkel és a nyelvet is használod. A képzése OKJ keretében történik. Viszont ami lényeges, hogy kell még egy nyelv mellé, min angol mert csak a francia vendégekből nem lehet megélni.

Emellé bölcsész szakot érdemes végezni de a turizmus is jó.

Sőt ha tényleg magas szinten beszéled a nyelvet és szeretsz kommunikálni, akkor neked való lehet még a tolmács képzés is, ami van az Eltén is de van Okj is pl a BME-n. (lehet, hogy ezek csak mester képzések, ezeknek járj utána még)

2014. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Helga?
2015. jan. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem Helga vagyok :D
2015. jan. 21. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!