Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez egy jó ötlet francia...

Ez egy jó ötlet francia tanulására?

Figyelt kérdés

Sajnos a középiskolámban max középfokig, ha talán eljuthatok franciából. Pedig én gimnázium után lehet, hogy ott szeretném kezdeni az egyetemet. De gondolom, a középfokú nyelvtudás eléggé kevés ehhez.

De mondjuk (ez bár mind feltételezés), még Magyarországon sikerülne eljutnom középfokig, és az utolsó tanév utáni nyáron kint Franciaországban elvégzek egy gyors tanfolyamot, ez lehetséges? És így akkor menne az egyetemi tanulás, mert megfelelő szinten lenne a nyelvtudásom.


2011. okt. 11. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem emelt érettségi kell hozzá, ha azt meg tudod csinálni akkor mehetsz:)
2011. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
mármint franciából:D
2011. okt. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak emelt érettségi?:O Az elvileg meglesz, pedig csak második nyelvem.
2011. okt. 12. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdemes szerintem, ha tényleg kinn akarsz tanulni, előtte nyáron, érettségi után kimenni már Franciaországba. Dolgozhatnál vmit, közben járhatnál nyelviskolába is, hogy minél jobban begyakorold a nyelvet, folyékonyan menjen, mert azért a főiskolán/egyetemen dolgozatokat, beadandókat kell majd írni, jegyzetelni kell órán, gyorsnak kell majd legyél, jónak kell lennie a szövegértésednek...

Sok sikert! Mit akarsz kinn tanulni? Hová mennél?

2011. okt. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyelvtanár szeretnék lenni, tehát bölcsészkarra. Párizs lenne a vágyam, de tudom, hogy nagyon drága.
2011. okt. 13. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!