Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnökire felvennének?

Gépészmérnökire felvennének?

Figyelt kérdés

Matekból és infóból közepet fogok tenni, és lesz német, angol érettségim.

Így felvennének gépészmérnöknek?

Tudna valaki ajánlani valami iskolát?

Államilag támogatottra szeretnék bejutni.



2014. dec. 6. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

ha megvan a pontszámod, akkor felvesznek.

iskolával kapcsolatban valami bővebbet is mondj. milyen tanuló vagy? hány pontod lesz? mi érdekel? melyik várost preferálod?

2014. dec. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mitől függ, hogy hány pontom lesz.

Változóan tanulok, történelemből ötös vagyok, irodalomból 4-es, nyelvtanból 3-as, németből most rosszul állok a hanyagságom miatt, angolból 4-es, matek 3-as körüli, informatika 3/4, fizikából pedig most rosszul. Év végére ezek remélhetőleg javítva lesznek. (Informatika, nyelvtan, német, fizika, matek, ezekből 4-est, esetleg valamelyikből ötöst szeretnék csinálni.)


Választottam az angol lesz az érettségin + itthon egyedül felkészülök az infó középszintű érettségire.

Óbudai egyetemre jár a nagybátyám, infó szakra, oda szeretnék bejutni.

Busszal másfél óra innen Pest, szóval azt preferálom.

2014. dec. 7. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Google a barátod felvi.hu itt mindent megtalálsz


A pontszámításnál 2 reál tantárgyat fognak nézni a többinek semmi jelentősége ha meg van a kettes belöle. de felvin mindent pontosan megtalálsz


Amúgy a mérnöki szakokra általában egyszerű bekerülni BME szokott kicsit magasabb ponthatár lenni. De nem bekerülni nehéz hanem bent maradni. Nálunk kb 70% nem fejezte be.

2014. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gépészmérnökire nem kell természettudományi tárgyból érettségi? Elég egy infó közép?
2014. dec. 7. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Matekból mindenkép kell. Nekem a biologiám jobban sikrült mint a fizika ezért azt vették figyelembe. Könnyen lehet hogy az infot is elfogadják de ennek néz utána!!!
2014. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!