Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell kémiát tanulni?...

Hogyan kell kémiát tanulni? Honnan kezdjem és hogyan haladjak?

Figyelt kérdés

Emelt érettségiztem belőle, mert orvos szeretnék lenni, viszont elhanyagoltam a kémiát, mert a többi tárgyra koncentráltam. Emelt bioszból is 76%-ot írtam, és a többi tárgyam is hasonlóra sikerült. Kémiából csak 43%-ot írtam, pedig 3 hónapot készültem rá!

Biztosan kevés volt, de számolásra pl 0 pontot kaptam, amikor az ötösöm lesz című könyvből az első 400 feladatot végig csináltam és mindet elsőre sikerült megírni! Volt, hogy nem sikerült elsőre, de belepillantottam a megoldókulcsos eredménybe és utána kijavítottam magamtól!


Elmentem az érettségire és leblokkoltam.. Mintha az lenne a céljuk, hogy a diákok ne tudják értelmezni a feladatokat! Nem tudtam, hogy melyik adatot miért adták meg, hogy kell-e, hova kell, mire kíváncsi pontosan... Egyszóval, számomra átláthatatlan volt. (Matekból érettségiztem a legrosszabbul, 74%-ra).


A könyvben maradt még 350 feladat kb, ezeket mind megcsinálom még, azonban félek, hogy megint az lesz, mint tavaly!

Ezen kívül mit tudok még tenni?

Megírom az összes tavalyi érettségit is persze..

(tavaly bele se néztem egyikbe se)

Bioszból sem tanultam sokat, viszont óráról órára tanultam és így elég volt év végén 1 hónapig ismételgetnem...


Kémia elméletet miből tanuljak és hogyan?

A nagyon egyszerű fogalmakat bemagoltam, azonban hiába, mert volt szerencsém olyan feladathoz érettségiben, ahol a molekulák képlete volt leírva és mellé kellett írni az első és másodrendű kötéseket, azonban egyiket sem tudtam..

A definíciókból sem jöttem rá, hogy hogyan is kellene eldöntenem a képletből, hogy milyen kötés van benne...


Egyszóval, nagyon sokat kell még tanulnom belőle, azonban ez az egy tárgy választ el az orvositól (80% fölé kéne írnom, hogy felvegyenek a SOTE-ra).


Érdi vagyok, azonban a környéken egy magántanárt sem találtam, pedig heti 3-4 ezret tudnék fizetni 1-2 óráért ami biztosan hasznos lenne!


5 hónapom van durván az érettségiig! Min változtassak és hogyan tanuljaK?


2014. dec. 6. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fő probléma, hogy magolod az elméletet. Tény, hogy valamit csak így lehet, de mondjuk a kötések típusait érteni kell. Ha viszont ez nem megy a könyv alapján (amit meg is tudok érteni), muszáj lesz találnod egy magántanárt, aki elmagyarázza, hogy mi miért van. Gimiben utáltam a kémiát, mert szar tanárom volt, semmit nem magyarázott el, utána volt szerencsém egy nagyon jó tanárhoz, aki tényleg nagyon jól megtanította a dolgokat. Fontos, hogy lásd az összefüggéseket, és ha ez nem megy egyedül, esélyed sincs jól megírni az emeltet.

Fogalmam sincs, hogy az Ötösöm lesz...-ben milyen az első 350 feladat, de nem csak típusfeladatokat kell tudni megoldani. Gyakorolni kell olyanokat is, amikor van egy komplex feladat, és nem tudod előre, hogy pl. na ez most egy erős sav-erős bázis reakció lesz, vagy gyenge sav stb. Remélem érted mire célzok. Muszáj, hogy el tudd dönteni, mire kíváncsi a feladat.

Három hónap szerintem kevés a kémia emeltre, ilyen háttértudással. És ne érts félre, nem a rosszindulat beszél belőlem. Elsősorban meg kell értened az általános kémiát, nem szabad magolni. Ha ez megvan, mehetsz a szervetlen és a szerves kémiára. A számolás meg... értelemszerűen, amihez megvan az elméleti tudásod, olyan példákat gyakorolj.

Az alapján, amit leírtál, mindenképpen egy magántanárra lenne szükséged. És rengeteg gyakorlásra. Az előző évi feladatokat mindenképpen töltsd le, sokat segítenek. Sok sikert!

2014. dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én is Érdi vagyok és ugyanez lenne a célom,ha gondolod kikérdezhetjük egymást meg ilyenek,írj privátot! Mintha én írtam volna ki!
2014. dec. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!