Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom merre menjek továbbt...

Nem tudom merre menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok :) Szóval emelt informatika érettségit szeretnék tenni, egyébként 4-5-ös tanuló vagyok. A programtervező informatikus szeretnék lenni de nem tudom merre menjek. ELTE-én úgy halottam erős a matek és az nem a kedvenc tantárgyam (középszinten tanulom 4-es átlagom van), Eszterházi Károly Főiskolán nem tudom mennyire lenne versenyképes a diploma mivel elég fiatal ott ez a szak. Szóval valaki valami ötletet tudna adni ? Óbudai egyetem ? Szegedi ? Debrecen ? esetleg más informatikához, programozáshoz kapcsolódó szakok ?

2014. dec. 7. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag az egész szakma a matematikán alapul, arra épül rá. Szerintem állj rá a matekra.
2014. dec. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a mérnökinformatikus ?
2014. dec. 7. 16:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy olyan szakok érdekelnének amelyek a programozásra illetve az informatikára épülnek mintsem a matekra stb. ?
2014. dec. 7. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyi szép szakma van. Például a szakács, kőműves, barista... Egyikhez sem kell matek.


Az informatikával kapcsolatosakhoz viszont kell.

2014. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az infó szak matek nélkül kb olyan lenne, mint az orvosi biológia nélkül. Ezen alapszik az egész, mindegy, hova mész, 90%-ban ugyanazt fogod tanulni. A másik két informatikus szak a programozó mellett a mérnök- és gazdaságinformatika. Na már most, a nevükből is könnyen kitalálható, hogy az infós részeken felül is komoly matekkal kell számítanod.
2014. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!