Tanulási módszerek?

Figyelt kérdés
Kicsit nehezen tanuló típus vagyok. tudtok mondani valami jó módszert, amivel könnyebbé tehetem a helyzetet?

2014. dec. 12. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
van egy rakat módszer. attól függ, mit akarsz tanulni és hogy hogyan jegyzel meg könnyen dolgokat..
2014. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
most konkrétan 40 vizsgatétel előtt ülök és egy kicsit soknak tűnik.
2014. dec. 12. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:

általában az mindenkinek segít, ha ábrákat, rajzokat készít, persze attól függ, h mennyi időd van.


definíciókat úgy is lehet tanulni, h 1, leírod a saját szavaiddal aztán 2, egy hétköznapi dologhoz kapcsolod


olvastam olyanról is,h úgy írj vázlatot egy dologról, mint ha egy 5 éves gyereknek kéne elmagyaráznod, úgy, hogy megértse, mivel így akaratlanul más dolgokhoz kapcsolod


aztán vannak a betűszók...rímek..

stb.


de az mindig igaz, h sokkal egyszerűbb úgy megjegyezni vmit, ha egyénibbé teszed, vagy vmihez kötöd.


de mondom, nem mindegy, h mit akarsz tanulni, meg h hogyan jegyzel meg dolgokat, én pl vizuális típus vagyok.

2014. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
menj rajta végig szövegkiemelővel emeld ki a kulcsszavakat, és olvasd el még egyszer mondd fel valakinek és kész esetleg felveheted hangrögzítőre a tételeket egyesével és meghallgathatod miközben mást csinálsz
2015. szept. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!