Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező képzésen hetente...

Levelező képzésen hetente általában hány napot kell bejárni?

Figyelt kérdés

És olyankor mi történik? Csak elmondják, mely könyvekből kell készülnöd a vizsgáidra, vagy adnak is le valamennyi anyagot?


Vagy nem kötelező bejárni, csak a vizsgákon kötelező megjelenni? Ha lebetegszem, vagy bármi egyéb komoly okból vagyok ilyenkor távol, akkor orvosi (vagy más egyéb) igazolással tudom igazolni a távollétemet, vagy csak bizonyos mennyiségű távolmaradást fogadnak el?


Azt, hogy elméleti oktatásból mikor kell vizsgáznom,a felvi.hu-n adják meg, e-mailben, vagy akkor, amikor találkozom a tanárral (azon a heti / havi néhány alkalmon)?


Hogy zajlik a gyakorlati képzés pl. egy főiskolán levelező szakon? Ugyanannyi gyakorlatot kell teljesíteni, mint a nappalisoknak, vagy kevesebbet?


Köszönöm a válaszokat!



2014. dec. 12. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most már a második szakomat járom levelezőn,egyiket Pesten főiskolán,másikat vidéken egyetemen.

A lényeg ugyanaz, de azért vannak különbségek.

Főiskolán minden szombaton kellett bejárnom, egyetemen minden pénteken kell járnom.Ugyanúgy oktatás van,mivel kevesebb idő áll a rendelkezésre így általában 8-tól este 6-ig,7-ig órák vannak,szünetek nélkül.Pl egy óra tart 8-tól délig,majd déltől 3-ig egy másik, és egy harmadik 3-tól estig.Tanártól függ, hogyan hagy szünetet.

Így az anyagot leadják, csak feszítettebb tempóba,nem mindenre jut idő,de ki is szokták adni az anyagot,vagy azt miből honnét lehet felkészülni.

Iskola válogatja, van ahol ZH is van, van ahol levelezősök egyből megkapják az aláírást vizsgára.

De persze vannak olyan iskolák,ahol a félév alatt néhány alkalommal kell menni, de akkor egy hétig tart, vagy van ahol havonta egy alkalommal csütörtök,péntek és szombaton tartanak órákat.Ezekről infot a felvin kaphatsz,minden iskola kiírja, hogy nála mit jelent adott szak levelező képzése.

Igazolás távolmaradásról:tanár válogatja,van akit nem érdekel ki megy el ki nem.Van aki ír jelenlétit.

"Azt, hogy elméleti oktatásból mikor kell vizsgáznom,a felvi.hu-n adják meg, e-mailben,"Ezt nem értem,mi köze lenne a felvinek az iskolához?Minden felsőoktatási intézménynek van egy rendszere,ami vagy neptun,vagy etr.Ehhez kapsz kódot,amin belül mindent láthatsz-tantárgyfelvétel,órarend, és vizsgaidőpontok.Vizsgák vizsgaidőszakban vannak,mint a nappalisoknak. Így vizsga eshet hétköznapra is-de ez is függ az intézménytől-a fősulimon fix vizsgaidőpontok voltak,egyetemen több is van,és kiválaszthatom melyikre szeretnék menni.

Gyakorlat:főiskolán azt mondták nekünk,hogy tudják azért vagyunk levelezősök mert dolgozunk,így kevesebb időt is kellett letölteni, és csak igazolni kellett a gyakorlatot.Egyetemen le kellett töltenem az egy hónap gyakorlatot,igazolnom is kellett és be is kellett róla számolnom.Szóval ezt is intézmény válogatja.

Ha pontosabb infokat szeretnél nyugodtan hívd fel az adott főiskolát és kérdezz rá,meg fogják mondani.

2014. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Iskola válogatja, van ahol ZH is van, van ahol levelezősök egyből megkapják az aláírást vizsgára."


Hát ez hogy lehetséges?


Tudtommal nem minden levelező szak költségtérítéses, így nekem kissé fura, ha akár egy tárgyból is, de nem kell vizsgázni. Persze ez nekem jó hír mindenképp, csak fura :)

2014. dec. 13. 10:09
 3/7 A kérdező kommentje:

"Ezt nem értem,mi köze lenne a felvinek az iskolához?Minden felsőoktatási intézménynek van egy rendszere,ami vagy neptun,vagy etr."


Jaj tényleg, bocsi, ezt összekevertem, csak egy hete a leendő fősulim TO-ján nagyon a felvi.hu-t emlegették, a Neptun-t meg sem említették (én szinte biztos, hogy Neptunos leszek, ha felvesznek).

Jut eszembe, mikor kell regisztrálnom a Neptunra? Közvetlen azután, hogy felvettek?

2014. dec. 13. 10:15
 4/7 A kérdező kommentje:

Még lenne egy kérdésem: a TO-n azt mondták, egységesen 12.000 Ft lesz a szakokra jelentkezés, akkor is, ha egy szakot jelölök meg, és akkor is, ha mind a maximális 6-ot. Ezt mikor kell befizetni? Miután jelentkeztem, postán küldenek csekket, vagy e-mailben küldenek egy számlaszámot, vagy a felvi.hu-n adnak bankszámlaszámot? Szóval hogy zajlik?


És miután befiettem a 12.000 Ft-ot, utána küldenek pontos dátumot, hogy mikor kell mennem felvételi, alkalmassági vagy bármi egyéb vizsgára, ami a felvételemhez szükséges?


köszi a kimerítő válaszokat :)

2014. dec. 13. 10:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt,hogy neptun vagy etr az iskolától függ,van amelyik előbbit van amelyik utóbbit használja.


A felvételi díjat nem tudom pontosan mikor kell befizetni és hogyan, a felvin ha jelentkezel, pontosan leírják.

A felvin részletes leírás van mit kell csinálni.

2014. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
HA befizeted a díjat és leadod a jelentkezést,utána kerülsz be a rendszerbe,és tudja meg az iskola,hogy ki jelentkezett.Csak ez után kerül sor a felvételi beszélgetésre,erről majd tájékoztatnak,mikor és hol lesz.
2014. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2014. dec. 13. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!