Szerintetek van esélyem bejutni a Szegedi Tudományegyetem Pszichológiai szakára, vagy az ELTE Pszichológiájára? (Közgazdasági szakközép)

Figyelt kérdés
Most még csak harmadikos vagyok egy közgazdasági szakközépiskolában, ahol sajnos a bioszt nem tanuljuk olyan komoly szinten, mint pl. egy gimnáziumban. A nyelvvizsgát illetően már van középfokú angolom, de a felsőre hajtok, németből a középre, és történelemből emelt szinten szeretnék érettségizni. Szerintetek mint tegyek még, később majd milyen faktot válasszak, hogy bejussak? (Bioszt sajnos nem valószínű, hogy tartanak). Az eddigi félévi és év végi jegyeim egész jók, és nagyon igyekszem. Mi a véleményetek? Legalább hány pontot kell elérnem?

2014. dec. 15. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Esély mindig van, de ne várd, hogy a jövőbe lássunk.
2014. dec. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az "egész jó" jegyek nem túl meggyőzőek... ez mit jelent? A pszichológia szakra minden évben nagyon magasak a ponthatárok, kitűnő érettségivel van csak esélyed bejutni. A felvi.hu honlapon meg tudod nézni, az előző években pontosan mekkora ponthatár volt a különböző egyetemeken ezen a szakon, abból kiindulhatsz.

Biológia nélkül is lehet itt boldogulni egyébként, de kösd fel a gatyád, alaptudás nélkül kifejezetten nehéz lesz, rengeteg önerő kell hozzá. Sok a biológia alapú tárgy, amiket nagyon számon is kérnek.

Az angolra állj rá mindenképpen, itt elvárás az angoltudás, mert sok szakszöveg csak angol nyelven elérhető, és magától értetődő a tanárok számára, hogy te ezeket önállóan fel tudod dolgozni, érted.


Én azt tanácsolom, olyan tárgyból menj faktra, amiből nagyon jó vagy! A bejutáshoz nagyon fontos a lehető legjobb érettségi, és mivel a felvételi tárgyak listája elég hosszú, sok lehetőséged van, így teljesen mindegy, miből emeltezel. Lehet matek, magyar, töri, nyelvek, biosz... Ami megy.

2014. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Nem azt kértem, hogy tekints a kedvemért a jövőbe, csak a véleményedet, de köszönöm. :)

#2 Az egész jó olyan 4,6-4,8-at akar jelenteni. A nyelvekkel nagyon igyekszem, és azt hiszem a történelem az erősségem, szóval azt fogom faktként megjelölni. Remélem, hogy az érettségi jól sikerül majd. Köszönöm a segítséget. A biológiával kapcsolatban arra gondoltam, hogy ha létezik olyan, magántanárhoz megyek majd, vagy ilyesmi. Azt olvastam, hogy az anatómai az egyik lényeges pontja, szóval azt majd komolyabban veszem. =)

2014. dec. 16. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!