Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tanúlásnál az államilag...

Tovább tanúlásnál az államilag támogatottak közzé hogy lehet be kerülni? Pontosan hogy müködik ez?

Figyelt kérdés
2014. dec. 16. 06:10
 1/6 anonim ***** válasza:

2 esetben lehet bekerülni államilag támogatott képzésre:


-a tanulmányi és érettségi eredményekből összeszedünk elég pontot, és megkapjuk a helyet. Hogy mennyi pont kell hozzá, az attól függ, hogy hányan jelentkeztek az adott szakra, és a keretbe mennyien férnek be. Például, ha 200 államilag támogatott hely van egy szakra, akkor a 200 legtöbb pontot elérő hallgató kapja meg a támogatást, ekkor a ponthatároknál a 200. ember pontja lesz a ponthatár; ha esetleg az utolsó helyeken pontegyezőség lenne, akkor ez a 200-as keret kibővülhet, de csak ebben az esetben.


-ha nem sikerült bejutnunk a felvételinél államilag támogatott helyre, akkor minimum 1 év után átsorolhatnak, ha arra arra érdemesnek találnak; általában követelmény, hogy 1 év alatt bizonyos számú kreditet össze kell szednünk, és ezután megnézik a jegyeinket is; ha elegen kiesnek az állami helyekről, akkor bekerülhetünk a helyükre. Ehhez viszont inkább szerencse kell.

2014. dec. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jól sikerült érettségivel
2014. dec. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aha értem!! Én memtőtisztnek akarok majd menni most 260 vagy 280 a pont határ ha szereznék kb olyan 300 320 pontott akkor szerinted be kerülnék az államilag támogatott helyre??
2014. dec. 16. 07:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha 280 az állami hely ponthatára, akkor 320 ponttal be fogsz kerülni. Ha esetleg emelkedik, mondjuk 330 pontra, akkor nem.
2014. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, megkérdezhetem hányas tanuló vagy? Mert a mentőtiszti nagyon nehéz, rengeteg anyagot kell elsajátítani. Hányas vagy fizikából, kémiából és bioszból?
2014. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hűha... Mondjuk úgy hogy én egy 180 fokos fordulatott teszek mert gépészetről akarok majd oda menni már nekem nem tanítják a kémiát meg a biosztse de ha jól emlékszek bioszból 4 kémia 3 voltam de mind a két tantárgyat könnyen meg tudtam tanúlni ha volt hozzá kedvem!! fizikából most 2-es vagyok :/ de a tanárnak köszönhetően nem valami láng elme tanár létére de a fizika miért kell a mentőtiszti szakra?? Meg a tanulás nem fog nekem nehezemre esni rá fogok tudni, hogy igen is lekelesz ülni meg tanúlni mert lehet hogy egy élet fog függni a tudásomon vagy is nem lehet hanem inkább biztos!!
2014. dec. 16. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!