Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE TTK matemetika szakosok,...

PTE TTK matemetika szakosok, osztatlan tanárképzésre járók véleményekre lennék kíváncsi. Szerintetek menne nekem?

Figyelt kérdés
Sziaasztok egy 18 éves lány vagyok és továbbtanulás előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni.Arra gondoltam, hogy matematika és valamilyen talán informatika tanár szeretnék lenni és ehez a PTE TTK osztatlan tanári képzését választanám.Az lenne a kérdésem hogy mennyire nehéz az egyetemen a matek, mert bár szeretem ezt a tárgyat jobban, mint a többit és fakultációra is járok, de mindig 4-es voltam belőle, attól még tudnám tartani a tempót?És az inforatika is érdekelne az mennyire nehéz(nem vagyok nagy infós)? Vagy mivel lehetne még párosítani a matekot, amihez nem kell emelt érettségi mert úgy tudom ha ezt a szakpárt választom akkor nem kell.És még az érdekelne, hogy az ilyen képzéseken pl egy órán háy ember vesz részt és hány embert veszenk föl ezekre a szakokra?Kérlek segítsetek!! Előre is köszönöm! :)

2014. dec. 16. 21:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem kello szorgalommal el tudnad vegezni. Az elso felevre nagyon figyelj, mert ha ott lemaradsz, kinlodas lesz az egesz.

A tobbi kerdesedre sajnos nem tudok valaszolni.

2014. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ és a bíztatást! :D

Még várom a további véleményeket is! :)

2014. dec. 18. 19:20
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is tanárnak tanulok, most vagyok másodéves, igaz, teljesen más szakpárral (angol-német) Kapcsolódva az első válaszadóhoz (vagy nem tudom, aki azt írta, hogy négyessel hogy merészelnél tanítani, más szavakkal), angolból én is négyes voltam azt hiszem két éven keresztül, sőt, csak gimiben kezdtem el. Most mégis azt tanulom az egyetemen, igaz, kicsit nehezebben megy, mint a német, de már angolból is csináltam felsőfokút. Vannak matekos ismerőseim is, a matek nagyon nehéz, de ha érdekel, akkor meg tudod csinálni. Teljesen más dolgokat tanulnak, mint gimiben, úgyhogy szerintem egy faktos 4-es simán jó. Az infó meg hasonlít a matekhoz, de ha nem szeretsz programozni, meg ilyesmiket, akkor javaslom, hogy egy másik szakot válassz. (pl föci..) Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.
2014. dec. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válszat! :)

Te melyik egyetemen tanulsz? Igen jobb lenne egy másik tárgy a matek mellé, de a nyelveket nem nagyon szeretem németet 12 éve tanulom az angolt 4, de az nem megy nagyon... A némethez mi kell ? mennyire kell jól tudni? Középszintüzni akarok belőle és még nyelvvizsgám sincs de már nagyon tervezem. mit tanultok németen ? A többi természettudományos tárgyból meg érettségi kellene ha jól tudom.Úgyhogy lehet inkább a tanítóképzővel próbálkozom majd csak azzal meg az a baj, hogy nem tudok énekelni :/

2014. dec. 21. 15:13
 15/15 anonim ***** válasza:
A némethez nem árt egy erős középfokú nyelvtudás, mivel németül mennek az órák. Vannak nyelvfejlesztésesek, irodalmasok, nyelvészetisek, országismeret stb. aztán később lesznek módszertanos órák is. Szóval egy középfokúval már van esélyed, ha tanulsz is mellé, mivel csak nagyon kis részben szól arról, hogy milyen jól tudsz németül, amúgy arról, hogy mennyire tudod az anyagot.
2014. dec. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!