Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik orvosi és jogi diplomával...

Akik orvosi és jogi diplomával is rendelkeznek, ők hogy csinálták?

Figyelt kérdés
Egyrészt mindkét szak nagyon nehéz, másrészt egyiket a másik után meg rengeteg idő. Azt hallottam több orvosis ismerősömtől, hogy az első három év a legkeményebb, de nem hinném, hogy utána annyival könnyebb lenne, hogy mellett még jut az embernek ideje jogot hallgatni levelezőn (ha orvosit nappalin végzi), illetve fordítva is elképzelhetetlennek tartom, főleg, hogy orvosit nem is lehet levelezőn végezni (bár ez evidens). Csak azért merült fel bennem, mert elég sok orvos-jogász van, illetve kórházak vezetőségénél sem ritka, hogy jogi vagy közgazdász diplomával is rendelkeznek.

2014. dec. 19. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Nem kell misztifikálni a dolgokat. Egyrészt nem olyan nehéz sem az orvosi, sem a jogi egyetemet elvégezni. Főorvos ismerősöm szerint a legkönnyebb egyetem az orvosi, mert csak se.. kell hozzá, ügyvéd fiamnál meg láttam, mit kell tanulni (és nekem mondta fel a vizsgatételket). Aztán sokan továbbképzések kapták a közgazdászi vagy orvosjogászi diplomát, tehát nem volt az teljes 4-5 év. A közgazdászokról meg megvan a külön véleményem...
2014. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én orvostanhallgató vagyok és szerintem egyáltalán nem könnyű az orvosi. Tény, hogy "kell hozzá segg", de aki csak magol, az annyit is ér, sosem lesz abból jó orvos aki nem tanul meg gondolkodni. Van is jó pár tantárgy ahol ez elengedhetetlen. Szóval már bocsásson meg az előző válaszoló, de az egy bullshit amit leírt.
2014. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is orvostanhallgató vagyok :)

Igen, nem nagy szám az orvosi, amennyiben annyi a célod, hogy valahogy (bármilyen eredménnyel) átcsússz a vizsgákon. Van nem egy ilyen ismerősöm, az orvosi mellett csinálnak egy csomó mást is, gyakran járnak UV-zni, de alahogy összejön nekik. A tudásukról meg inkább ne beszéljünk.

De ha az a célod, hogy minél jobb eredményeid legyenek és minél többet érjen a kezedben lévő diploma, és a későbbiekben is a legjobbak között szeretnél lenni, akkor nem fogsz tudni két egyetemet egymás mellett normálisan elvégezni. Lesz két diplomád, de mindkettő mögött elég hiányos tudás fog állni.

2014. dec. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok :)

Amúgy én szívesen elvégeznék egy közgázt, de csak orvosi utána, ha akkor még mindig lesz kedvem.

Orvosi mellett semmiképp.

2014. dec. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Orvosira járok én is. Én is sok orvostól (főorvostól) hallom, hogy csak s*gg kell hozzá, de szerintem ez az "évek múlásával megszépül a múlt" effektus, egyetemista korukban biztos nem ezt mondták. Már csak azért sem, mert hiába vágom be az anatot, tetemsétán attól kell rettegni, hogy melyik olyan részletet kérdezi meg, ami felett esetleg pont elsiklottam, vagy pont hirtelen nem jut eszembe és kivág. Nem nagyzolni akarok, de aki nem járt orvosira, az ezt nem érti. (Mi meg azt nem, amilyen az ő egyeteme, de ez evidens.)
2014. dec. 20. 09:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az ELTE jogi karára járok, az egyik phd-s srác aki polgári jogot tanít egyszerre végezte a kettőt, de azért nem ő a főszabály :D

a jogról is mindenki azt mondja, hogy csak s*ggelni kell tudni, de ez baromira nem igaz :D akik csak bemagolják azok buknak ki a leggyorsabban, amikor nem tudnak megoldani egy-egy jogesetet mert azt se értik mit tanulnak...:)

2014. dec. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Semmelyik egyetemen nem elég a s*gg... se orvosin, se jogon, se máshol... Tény, hogy orvosin és jogon többet kell magolni, mint egy mérnöki szakon, ahol inkább érteni kell, de jogon/orvosin is látni kell az összefüggéseket, mivel ha valaki ügyvéd vagy orvos lesz, akkor nem felmondani kell a tananyagot, hanem használni a tudást és ez nagyon nem mindegy.
2014. dec. 20. 18:10
 8/9 luszi85 válasza:
sziasztok! Az első válaszoló számára írom, hogy ne tévessze össze a jogi szakokleveles orvost és az orvos-jogászt. Az orvos-jogász az, aki mindkét egyetemen rendelkezik diplomával, amit 6 -5 (11) év alat szerzett összesen. A jogi szakokleveles orvos csak oklevéllel és nem diplomával rendelkezik. Véleményem szerint mindkét szakon kell logikus gondolkozás és hivatástudat :)
2015. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért az első hozzászólótól azt megkérdezném, hogy milyen diplomával rendelkezik.. :) Mert az orvositól elkezdve a jogon át a közgazdászokig mindenkit frankón leszólt, hogy kb láblógatással elvégezhető szakok.
2015. máj. 1. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!