Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Felvilágosítást szeretnék...

Felvilágosítást szeretnék olyan emberektől akik értenek hozzá, vagy valamilyen orvosi alappal rendelkeznek, mik a káros hatásai a vízipipának?

Figyelt kérdés
Nálunk egyre jobban bejött divatba a vízipipa a fiatalok körében, szeretném tudni milyen káros hatásai vannak? Azt tudom h tartalmaz nikotint, egy "adag" körülbelül annyit amennyit egy doboz cigi, és ez függőséget okozhat. Én arra lennék kíváncsi hogy vannak-e rákkeltő hatásai pl, mert olvastam hogy a víz miatt nem melegszik annyira fel a dohány, hogy a rákkeltő anyagok kitudjanak égni belőle... aztis tudom hogy egy szál cigibe nagyon sok káros anyagot tesznek még bele, amik a szervezetünknek mérgek, de abba a dohányba is amit vízipipának készítenek?
2009. nov. 16. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is van vizipipám, és az az igazság, hogy ha jobban utána nézel, nincs igazság. Olvastam már olyan (állítólag orvosilag megalapozott) véleményt is, miszerint fele annyira nem káros mint a cigaretta, és ennek a tökéletes ellenkezőjéát, hogy felér egy doboz cigivel.

Egyelőr nincs egységes álláspont, az biztos, hogy függőséget okozhat, tehát mindenképpen jobb korlátozni a használatát, de pl nagy társasággal 1 tömésnyi nem olyan veszélyes, hiszen neked alig-alig jut belőle, de az élmény megmarad :).

2009. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Eléggé félre vagy tájékoztatva. Egy adag közel sem tartalmaz annyi nikotint, mint egy doboz cigi. Egy csomag vízipipa dohány is csak a töredékét. Mivel főzött dohányról beszélünk. Kátrányt egyáltalán nem tartalmaz. Ez a 2 fontos és alátámasztott momentum bizonyítja hogy közel sem olyan káros, mint a dohányzás. A többi szennyezőanyag amit az ember beszív meg nem szárnyalja túl Pest levegőjét..
2009. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem orvosnak de Egészségügyisnek tanulok... és mellesleg vizipipázok!

Rákot pusztán a forro cigi füst is okozhat a gégében és a szájban, aminek ugye a vizipipában nincs esélye mivel pont hogy lehül a füst! A vízben is lerakodik egy csomó minden és még a hosszú csőben is, mire eljut a szádban elég tiszta lesz! gyakorlatilag majdnem hogy csak a nikotin az egyetlen dolog, amit hát sajnos pontos adat nincs hogy mennyi, de az sem biztos hogy káros! Nagy vita tárgya, ugyanúgy mint a koffein, sokan mondják hogy károsak, de sok tudós most már egyre inkább aztmondja és vannak akik a nikotinról is, hogy antioxidáns hatású!

Szóval végeredményben biztosan nem lehet tudni hogy menyire káros, de az biztos hogy jóval kevésbé mint a cigaretta!

2009. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!