Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Író szeretnék lenni, hol...

Író szeretnék lenni, hol tanuljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves vagyok, és el kell gondolkodnom azon, hogy mit akarok. Imádok írni, otthon naplót írok, de szabadidőmben egy könyvbe is belekezdtem, novellákat is írok, ha éppen kedvem van, és szerintem nem vagyok olyan rossz. Hogy kéne haladnom a továbbiakban, ha író szeretnék lenni? Előre is köszi a válaszaitokat!

2014. dec. 23. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokat kell olvasnod. Ez a legfontosabb.

Vannak mindenféle írói kurzusok is természetesen, ingyen is, meg jó pénzért is, de a legbiztosabb az, ha olvasol és tanulsz más íróktól. Persze lehetőleg ne ilyen Fejős Éva meg Nemere István kaliberű nyomoroncoktól.

2014. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia :D én 17 éves vagyok és nekem is titkos vágyam álmom, hogy író lehessek..

Ha gondolod és nembánod akkor én szivesen elolvasnám az egyik novelládat! És segitenék is, hogy min kéne még javitanod... persze ezt ne úgy értsd, hogy profi vagyok. Egyáltalán nem, de azért segíteni azt tudok :D.

2014. dec. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egyetértek az elsővel, olvass sokat! Ihletet is szerezhetsz, vagy tanulhatsz pár technikát amit fel tudsz használni, a saját stílusodhoz alakítva, természetesen.

Tudtommal nincs olyan iskola, ahol konkrétan arra tanítanak hogy író legyél, főleg hogy ehhez valakinek vagy van tehetsége, vagy nincs, leginkább csak fejleszteni lehet. Én sem vagyok profi, így ennél többet sajnos nem tudok mondani.


De én is szívesen elolvasok egy-két novellát, mondok véleményt, építő kritikát, vagy ami szükséges :)

2014. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!