Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Geológus szeretnék lenni....

Geológus szeretnék lenni. Inkább az ásványok es kőzetek érdekelnek+a föld működése vagyis techtonikai lemezek mozgása stb. Hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Tv-ben is rengeteg ilyen műsort nézek, de ez semmit nem jelent. Teljesen tanácstalan vagyok. Merre induljak el? Hol tanulják tovább? (Most fogom kezdeni a 8. Osztály)

2014. aug. 27. 01:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a műszaki dolgok is érdekelnek akkor Miskolc műszaki földtudományi, majd földtudományi mérnöki.

Ha viszont nem, akkor ELTE földtudományi, utána pedig geológia mesterképzés.

Addig pedig tanuld az angol intenzíven, mert itthon nem valószínű, hogy el tudsz majd helyezkedni.

2014. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Műszaki dolgok alatt mit értesz? Budapesten lakom egyébként de arra gondoltam h pl gimnázium? Középiskolában hova menjek?
2014. aug. 27. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Gimi kérdésben nem tudok sajnos segíteni, de bármelyik mezei gimi megteszi, se Miskolcra sem az ELTE-re nem kellenek túl magas pontok a bejutáshoz.

A különbség az, hogy Miskolcon geológus mérnök szakirányon végzel mesterképzésen, AZ ELTE-n pedig mint geológus. Miskolcon több műszaki tárgyat oktatnak, és alapképzésen nincs is konkrétan geológia szakirány hanem földtudományi szakirány, ami magába foglalja a geológiát, geofizikát és a hidrogeológiát.

2014. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor elvégeztem a gumit utánna hová menjek? Az ilyenekkel nem vagyok tisztában. :/
2014. aug. 27. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy ELTE földtudományi vagy ha érdekelnek a mérnöki, műszaki dolgok és geológus mérnök szeretnél lenni akkor Miskolc műszaki földtudományi.
2014. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2014. aug. 27. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!