Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia emelt szintű érettség...

Biológia emelt szintű érettségivel milyen szakra lehet menni, hol lehet továbbtanulni egyetemen?

Figyelt kérdés
Eredeti tervem szerint pszichológiára szeretnék jelentkezni, amire azonban elég magasak a ponthatárok, ezért félek, hogy nem sikerül bekerülnöm. A problémám az,hogy csak biológiából fogok érettségizni (emelt szinten), kémiából nem (már több éve nem tanulom és fakultációs órákra sem jártam belőle, azt hiszem késő lenne már nekiveselkednem érettségiig..) Csupán emelt szintű biológia érettségivel hova jelentkezhetek? Leginkább azok a szakok érdekelnének, amiket később azért viszonylag jól megfizetnek, amivel el tudok helyezkedni, de kifogytam az ötletekből. Szakra, elhelyezkedésre lehetőségek, ötletek? Előre is köszönök minden választ:)
2010. febr. 3. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Pl. az orvosira. Oda biológia és kémia/fizika a felvételi tárgy, melyből legalább egyet kötelezően emelt szinten kell teljesíteni. Nem mondom, hogy könnyű bekerülni, de kevesebb pont kell, mint a pszichóra.
2010. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ:) Hát igen, nagyon szívesen mennék orvosira, csak pont az a problémám, hogy nekem középszinten sem lesz érettségim már kémiából, az orvosi meg ugye azt megköveteli. Ezért nem tudom igazán, hogy mihez kezdjek.. :(
2010. febr. 3. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg orvos szeretnél lenni, akkor megpróbálnád következő évben.

Amúgy rengeteg helyre lehet menni pszichón kívül is:

biológia, ápoló, gyógytornász, dietetikus, védőnő, anyagmérnöki, biomérnök, vegyészmérnöki, környezetmérnöki, fizika, földrajz, földtudományi, kémia, matematika (vicces, de ezekre a szakokra lehet biosz-matek kombóval menni, kémia nélkül:D:D), gazdaságinformatikus, környezettan, mérnök informatikus, molekuláris bionika, programtervező informatikus, gyógypedagógia, óvodapedagógus, tanító (ezekhez kell alkalmassági), élelmiszermérnöki, gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki, informatikus és szakigazgatási agrármérnöki, mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnöki, műszaki menedzser, mezőgazdasági mérnöki, vadgazda mérnöki


Nah ezzel szerintem az összes olyan lehetőséget leírtam, ahová biológiával és vmilyen amúgy is kötelező tárggyal (pl. matek, magyar, nyelv stb..) lehet jelentkezni.


Ha kémiából vagy fizikából érettségizel (esetleg jövőre), akkor kibővül a kör: orvos, állatorvos, fogorvos, gyógyszerész


Ezzel szerintem az összes lehetőséget felsoroltam (legalábbis főiskolai/egyetemi képzéseket tekintve). De azért érdemes átböngészni a felvi.hu-t, hátha kihagytam vmit.

Azt már persze nem tudom, mivel hogy lehet elhelyezkedni:)

2010. febr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Amúgy még ne keseredj el, én sem gondoltam volna, h össze tudok szedni olyan sok pontot:) De még is meg lett volna pszichóra:) Az már más kérdés, h végül nem oda mentem:D

Szal ne add fel, érhetnek meglepetések, bár nem tudom milyen tanuló vagy:)

2010. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hűű, hát nagyon köszönöm szépen! :P :) Elég jó (kitűnő) tanuló vagyok, de hát nem minden a középiskolában elért tanulmányi teljesítmény, sajnos előfordult már hogy vizsgahelyzeteknél leblokkoltam és rosszul teljesítettem, hiába tudtam az anyagot jól, rendesen, ettől félek egy kicsit.. Bár tudom, hogy a legjobb pozitívan hozzáállni a dolgokhoz! :) A motivációm is megvan, igyekszem sokat tanulni magamtól, szóval azért reménykedem, hogy összejön a pont, de ha mégsem, akkor valószínűleg tényleg teszek egy érettségit kémiából jövőre és elmegyek orvosira, addig meg próbálok évközben találni valami munkát:) A többi szak, amit írtál, hát igen, nem is olyan kevés, de úgy érzem hogy azt nem tudnám szívesen csinálni/tanulni, meg hát elhelyezkedésileg sem tudok túl sokat róluk. Köszi a tanácsokat még egyszer ;)
2010. febr. 3. 19:08
 6/6 anonim válasza:
100%
Szia! Ha ne talán még látogatod ezt a kérdésed. Azt szeretném megkérdezni, hogy végül, hogy döntöttél, mert én is ugyanebben a szituációban vagyok.
2013. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!