Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségügyi fősuli/egyetemen...

Egészségügyi fősuli/egyetemen szeretnék továbbtanulni. Választhatom a biológia helyett az egészségügyi alapismereteket?

Figyelt kérdés
A mi sulinkban nincs ilyen érettségi, sem erre való felkészítés. Emelt szinten szeretném, de nem tudom, hogy ezt érdemesebb vagy a bioszt? Igazából bioszból az emberi rész nagyon jó megy, a többivel van csak gondom (az hogy nem érdekel, így sose tanultam meg). Ha úgy döntök hogy ebből érettségizek, akkor nehezebbre vagy könnyebbre számítsak mint a biosz? Milyen könyvekből készüljek fel rá?
2011. jún. 21. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp az eü alapismereteket! Én azt csináltam most meg emelten, 3 hónapot készültem rá 2 gyerek és munka mellett, szinte a nulláról kezdtem tanulni és 85% lett. Nagyon korrekt tárgy és korrekt érettségi.

Könyvek:

Vízvári László: Gondozástan

Vízvári: Egészségtan

Kardos Lídia: Az emberi test

Galambos Katalin: Általános - és személyiséglélektan

Galambos: Fejlődéslélektan.


Ezekből kell felkészülni és az Oktatási Hivatal oldalán fent van a tematika + meg lehet nézni az előző évek érettségijeit és a megoldókulcsokat.

2011. jún. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most voltam 11-es, tehát jövőre itt az érettségi. A mi sulinkban, mint mondtam nincs ilyen tárgy. Akkor is leérettségizhetek belőle? Vagy osztályozózni kell?
2011. jún. 22. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor azt hiszem, hogy a sima érettségi keretén belül nem, csak kiegészítő érettségit tehetsz belőle.
2011. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!