Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a szakokról/iskolákról?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva le kell adnunk a jelentkezést, de sajnos nem tudok dönteni. :( Gazdasági területre szeretnék menni, de sajnos az anyagiakat is figyelembe kell venni, mert pl. a Corvinusra akárhogy szerettem volna menni, nem fogom tudni fizetni a 350.000-res tandíjat. Ezekre gondoltam: Corvinus, BGF, BME, Óbudai Egyetem, Szent István Egyetem. Ezeken belül gazdálkodás és menedzsmentet vagy turizmus-vendéglátást szeretnék. tanulni. Mi a véleményetek/tapasztalatotok?

2014. dec. 27. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

én is pont ebben a cipőben járok, 460 pontot szinte teljesen lehetetlen elérni még akkor is ha az ember okos és jó tanuló

hát igen, a corvinus drága, ezt nem mindenki tudja kifizetni

én a győri egyetemet néztem, ott még viszonylag kevés a tandíj, mert a város támogatja (180 lesz most 2015-ben)

meg nekem maga a város is tetszik, az egyetemről is jókat hallottam

2014. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

azt még hozzá tenném, hogy én nem vagyok budapesti

ha ott laknék és egyetem alatt is otthon tudnék lakni, nem nekem kéne fizetni a lakást, rezsit, ételt stb, akkor biztos egy pesti egyetemet választanék

2014. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

460 pontot szinte lehetetlen elérni?? Ne viccelj már. 460 az 500 pontnak a 92%-a. Én még 480 pontos rendszerben 431-et értem el, az ott 89%. Mindezt úgy, hogy kizárólag a felvételi tárgyaimra tanultam igazán, főleg arra, amiből emelt szintet tettem. Mivel duplázással mentem, a többiből elég volt a kettes is. Ezzel együtt egyetlen tárgyból lettem 74%, a többi mind bőven 80, 90 fölött volt. Mindezt úgy, hogy abszolút nem mondanám magam jó tanulónak, a felvételi tárgyaimhoz volt némi érzékem, de azokra tanultam is, a többi meg abszolút nem érdekelt és gimiben is végig 2-3-asokkal másztam végig rajtuk. NEKEM majdnem meglett az a szint, amit te most elérhetetlennek állítasz be, pedig én messze nem vagyok egy követendő példa ebből a szempontból.

Ha kicsit is jó tanuló vagy és készülsz az érettségikre és emellett esetleg év közben se rosszak a jegyeid, vagy duplázva mész, de igenis rendesen felkészülsz mindenre, akkor nagyon is reális cél a 460 pont, akár még jóval több is.


Csak mondom. Még messze van az érettségi, simán behúzhatjátok. Ne azért ne jelöljetek meg egy jobb helyet a felvételiben, mert "úgyse lesz meg".

2014. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
63%
pff bocs h beleszólok de azért most már keményen változik az érettségi nem lehet IQ ból 100% ra megírni...
2014. dec. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
kerülj be államilag finanszírozott képzésbe, és nem kell a tandíjjal foglalkozni ;)
2014. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Tudom, hogy nem lehet pusztán IQ-ból megírni. Ezért írtam, hogy ha esetleg normálisan felkészülsz az érettségire, akkor simán reális cél a 460 pont.


De bocs, ha te tanulás nélkül akarsz bejutni az ország (gazdasági téren) legjobb egyetemére, akkor talán eleve nem oda való vagy :D

2014. dec. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A SZIE-t javaslom. Nagyon jó egyetem és viszonylag hallgatóbarát is, amellett, hogy színvonalas, nemzetközi, sok szakmai kapcsolattal, jó professzorokkal.
2015. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!