Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek ezekről az...

Mi a véleményetek ezekről az egyetemi szakokról? Melyikre érdemes menni? Előnyök, hátrányok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, és lassan el kellene döntenem, hogy milyen irányba szeretnék tovább tanulni. A gond az, hogy még csak a koncepció sincs meg, hogy nagyjából milyen területen érezném magam otthonosan, de négy olyan szak van, amik érdekelnek, és azokból a tantárgyakból, amik kellenek oda, jó is vagyok.


-Matematikus

-Gazdaságinformatikus

-Közgazdász (pénzügy és számvitel)

-Jogász


(Tudom, hogy nincs túl sok közük egymáshoz, főleg a mateknak a jogászhoz, de ez legyen az én hülyeségem :D) Szerintetek mik ezeknek a szakoknak az előnyei és/vagy hátrányai akár az egyetemen, akár később, diploma után? Valakinek van esetleg bármilyen nemű tapasztalata ezen szakok bármelyikéről? Minden választ előre is köszönök :)



2014. szept. 1. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Matematikus: Nagyon nehéz, és kevés munkalehetőség. (Esetleg tanár)

Gazdaságinformatikus: Nem nehéz, és valszeg lesz munkád is.

Közgazdász: Nagyon sok van belőle, valszeg nem lesz munkád.

Jogász: Hozzáállásodtól függ. Ha nincs gerinced akkor sokat fogsz keresni és lesz is munkád.

2014. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted minden jogász gerinctelen? Eddig azt hittem, csak az ügyvédeket tartják annak :D
2014. szept. 1. 23:07
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
65%
Egyik sem nehéz annak, akit érdekel. Aki meg munkalhetőség szerint osztályoz, az elveszett ember...
2014. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezzel természetesen tisztában vagyok, hogy az, ami érdekel, és amivel szívesen foglalkozom, azt tanulni ha nem is öröm, de sokkal könnyebb, mint az, ami egyáltalán nem érdekel, illetve tudom, hogy nem azt kell nézni most, hogy milyenek a munkalehetőségek, de valamennyire csak mérvadó... hiába akarok én a saját falumban síkölcsönzőt nyitni, ha egyszer senki nem tud síelni. Valamennyire ezt is nézni kell- szerintem :)
2014. szept. 2. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Én jogásznak megyek, szóval oda ne menj. Főleg ha sok pontod van/lesz. :)


Még valami: mi a különbség az elméleti és a gyakorlati matematikus között? Az elméleti matematikus a mekis pult rossz felén áll.

2014. szept. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igenis kell nézni a keresletet. Elmehetsz te közgazdásznak is, de számíts rá hogy több ezer lesz belőled, vagy netán bölcsésznek és nagyon nagy szerencsével elmehetsz tanárnak, vagy a mekis pultot fogod bámulni nyugdíjig.

Azt ajánlom neked nézd meg mire van kereslet, és ha van köztük olyan, ami valamennyire is tetszik, akkor menj arra.

2014. szept. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!