Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolai tanár szeretnék...

Középiskolai tanár szeretnék lenni. Mennyire rossz ötlet ez?

Figyelt kérdés
mármint eddig mindenki csak lebeszélt róla, pedig szerintem nem is annyira rossz a fizetésük. Ti mit gondoltok erről? Megéri? haigen milyen tanárok lennétek?
2014. dec. 27. 15:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Én is tanárnak készülök. Rajzot szeretnék majd tanítani, és mellette esetleg még valami mást is. Szerintem annyira nem rossz a helyzetük, de elhivatottnak kell lenni.
2014. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Én tanár gyereke vagyok és nagyon rossz ötletnek tartom.
2014. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és miért? lenéznek emiatt v mi?
2014. dec. 27. 15:26
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem néznek le, anyukámnak nagyon kimerítő és a pénz se elég. Kréta nincs, kísérleti eszköz nincs, fénymásolni nem lehet. Beintegrált speciális nevelési igényű gyerekek vannak, keret a fejlesztésükre nincs. Rendszeresen korgó gyomrú gyerekek vannak, akiknek valamiért mégse jár ingyen kaja. Fázó gyerek is van, nem meri jelenteni, mert fél, hogy kiemelnék a családból. Szóval hazajön, dolgozatot javít, megtervezi a másnapi óráit és gondolkodik, honnan szerezzen tüzelőt. Meg korrepetál másodállásban, engem abból taníttatott. Az iskolában egy csomó adminisztratív szart is töltöget, az jobban zavarja, mint az összes többi, mert abszolúte semmi értelme. Tavaszra minden évben teljesen kimerült már.

Közben ha a KLIK-nek úgy tetszik, kiküldhetik a szomszéd falvakba dolgozni, vagy csak egyszerűen gyereket felügyelni, hiszen egy intézmény. Eddig hálistennek csak a város másik iskoláiba tanított át. Ha pedig egyszer baja lenne vele a KLIK-nek és kirúgnák, a büdös életben nem találna új állást, mert mindenhol ők vannak.

A 30 év munkaviszony utáni fizetésből egész jól meg lehet élni, ha nincsenek különleges igényeid vagy eltartandó gyerekeid. A kezdőfizetésre ez már nem igaz, 182e ft bruttóval kezdenél.

2014. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, lehet, hogy rossz a fizetésük, dd akkor az ország 90%-ának rossz. Én pl. kezdő tanárként annyit kapok, mint édesanyám 30 év után a teljes állásában plusz egy félállásban. És nekem még nincsenek is magántanítványaim. Ha engem kérdezel, közhely, és nem a valóságot tükrözi, hogy a fizetés a legnagyobb gond ebben a szakmában.
2014. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem csak a családom támogatott abban, hogy tanár legyek, a többiektől azt kaptam meg, hogy "Biztos, hogy jól átgondoltad?" és "kevés pénz, sok rossz gyerek, stb..."

Most Szegeden vagyok, mint 2. éves osztatlan tanáris. Annyira nem vagyok elhivatott, de mégsem bántam meg a döntésem. Szerintem egynek jó lesz.

2014. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mert 180e olyan kevés? Hát egyébként elhiszem hogy olyan helyen borzasztó dolgozni ahol ennyire magára hagyott gyerekek vannak, énn ezért szeretnék gimnáziumban pl-ul, ahol azért lehet és tudnék fegyelmezni is
2014. dec. 29. 17:45
 8/11 anonim ***** válasza:

180 ezer bruttó 120 ezer nettó. Vagyis csak utóbbit költöd Te el.

Egyébként gimnáziumban sem olyan egyszerű ez. Tanár vagyok, tudnék mesélni. De tény, hogy általános iskolában nincs annyira lehetőség pl. kicsapni egy gyerekekt, bár előfordul.

2014. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen, pont ezért tetszik nekem jobban a középsuli :D és te melyikben tanitasz? megéri gürizni annyiért?
2014. dec. 31. 10:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha gürizésnek nevezed, akkor nem éri meg. De már írtam, hogy mem a pénz a gonc ennél a munkánál. Elsősorban idegileg megterhelő, ami egysek számára annyira megterhelő, hogy nincs értelme arról beszélni, megéri-e, hiszen a saját egészségét józan ember semmiért sem áldozza fel (ha meg nem józan, nincs értelme esetében bármit is mérlegelni).

Én tanítok mindkettőben.

2014. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!