Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichologia szakhoz milyen...

Pszichologia szakhoz milyen erettsegit kell tennem?

Figyelt kérdés
mit fogadnak el? csak a bioszt?

2014. dec. 28. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Minimális önállóságra szükséged lesz, nem csak a pszichológián, hanem általánosságban a felsőoktatásban. Ilyen képességekkel jelentkezni sem fogsz tudni önállóan, ami nagyon ciki. Menj fel a felvi.hu honlapjára, és keresd meg, milyen felvételi tárgyakat fogadnak el pszichológiára. Egyébként jó sokat, tehát nem kötelező biológiából érettségizned, viszont legalább egy emelt szintű érettségi kötelező, és mivel nagyon magasak a ponthatárok minden évben, a lehető legjobban kell teljesítened, valamint egy másik emelt, vagy nyelvvizsga sem árt. Anélkül nincs sok esélyed összeszedni a 430-450 pontokat.
2014. dec. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Idén 420-nál húzták meg az állami ponthatárát, ami viszonlag kevés, mert évek óta 440-nél nem ment lejjebb. Én is gondolkodom, hogy jelentkezek oda, de nekem angolból lesz emeltem, így a nyelvvizsga nem játszik, biológiám meg általános óta nem volt. :/
2014. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megjegyezném, hogy az állami ponthatár csak azt jelenti, hogy a szak ponthatára nem mehet az alá. De mivel a szakokon általában kötött létszám van, így feltehetően most is az előző éviekhez hasonló magasságú ponthatárra számíthatunk. Hacsak ebben az évben kevesebb magas pontszámú jelentkezik oda. Akkor lehet kevesebb.
2014. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
koszonom, de konkret valaszt meg mindig nem kaptam
2015. jan. 2. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Tán menj föl a felvi.hu-ra és nézd meg, nem nagy ördöngősség. Magyart, törit, biológiát, egy élő idegennyelvet fogadnak el, más nekem nem rémlik, de ezek a fontosabbak. Ezek közül kettőt kell választani és legalább az egyiket emelt szinten teljesíteni.
2015. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
neztem felvin. nem talaltam. ezert irtam ide
2015. jan. 2. 14:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

itt: [link]

beikszeled az alapkézést, peírod hogy pszichológia és rákattintasz valamelyik pszichológia szóra, amik egymás alatt vannak a listában. Akkor kidob egy ilyen oldalt: [link]

2015. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi!! :)
2015. jan. 2. 15:45
 9/9 anonim válasza:
29%

Kérdezőtől kérdezem: Sikerült elvégezni a pszichológia szakot ennyi hülye kérdés után?

Költői kérdés volt, egyértelmű, hogy a szándék is komolytalan volt.

2021. ápr. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!