Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szeretnék lenni....

Ameoland kérdése:

Pszichológus szeretnék lenni. Miből lenne érdemes emelt szintű érettségit tenni?

Figyelt kérdés

töriből, magyarból,idegen nyelvből vagy biológiából?

pszichológián van anatómia,ami az egyik szóró tárgy,így érdemesebb lenne a biosz,viszont nem a kedvencem (tanárok..) Ez ellen szól az,hogy utána olvasva a neuropszichológia vagy szexuálpszichológia felé orientálódnék szívem szerint.

Inkább keressem meg magam a szépségét a biológiának,mint egy hasztalan töri emeltet csináljak?



2014. júl. 26. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Abból emeltezz, ami a legjobban megy neked. Az elején az a lényeg, hogy bekerülj, és arra úgy a legnagyobb az esélyed. Ha biológiából mész, akkor azért menj abból, mert az érdekel, és ne azért, mert majd az anatómia a szóró tantárgy. Ott úgysem azt kérik majd, amit középiskolában tanulsz az emberről. Ha megy az idegen nyelv, akkor szerintem egyébként abból a legcélszerűbb az emelt, mert akkor arra nem kell sokat készülni.
2014. júl. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Legtöbb hasznát talán tényleg a biológiának (bár annak is csak egy szűk részének) vagy a nyelvnek vennéd. (Nyelvek közül az angolt azért, mert a szakirodalom jelentős része angol).


De ennek ellenér azt javaslom, amit az első írt. Első a bekerülés, a ponthatárok magasak, így abból emeltezz, amivel a legtöbb pontot tudod szerezni. Anno én ezért választottam orvosira a fizikát kémia helyett, pedig sokan mondták, hogy baromság. Bekerültem simán, a kémiát meg megtanultam az egyetemen, ennyi.


Azt is vedd számításba azért, hogy szerintem humán tárgyakból nehéz jó emeltet írni, mert nagyon szubjektív tárgyak. Az esszét kb. úgy pontozzák, ahogy akarják.

2014. júl. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

magyarból ne, az a legnehezebb

biosz sem a legkönnyebb, ha nem megy, akkor meg főleg

töri és angol szerintem, ha nem okoznak gondot

2014. júl. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a hasznos válaszokat így késő este, sokat segítettetek nagyon! :)
2014. júl. 27. 00:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia. :) Én is pszichológus szeretnék lenni, és magyarból mindenképp emeltezni akarok, és angolból is fogok, mivel kéttanos vagyok, tehát konkrétan semmit nem kell rá készülnöm majd az eddigi tapasztalatok alapján. Viszont kíváncsi lennék, hogy sokan miért nem javasolják a magyar emeltet? Ennyire nehéz lenne? :\ Fakultációra fogok járni jövőre (most megyek 11.-be).
2014. júl. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Töriből emeltezz!
2014. júl. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Már leírtam, hogy miért nem javaslom a magyart és a törit. Mert szubjektív. Sok benne az olyan rész, aminek a pontozása erősen függ a javító tanártól. A reál tárgyaknál sokkal kötöttebb a megoldókulcs.
2014. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Valóban biológiából lenne a legcélszerűbb, de ha úgy érzed, hogy nem menne, akkor válaszd inkább a törit vagy a magyart. Még ha neuropszichológus is szeretnél lenni, akkor az egyetemi évek alatt simán megtanulhatod a neurológiát. Rengeteg ilyen témájú könyv nyújthat segítséget. Válaszd azt, amiből nagyon jó (70-80%) közötti emelt érettségit tudnál írni!

Én jómagam angolból és bioszból emelteztem, és most szeptembertől Pécsen kezdem a pszichológia szakot :) De én imádtam a biológiát (angolról már nem is beszélve), úgyhogy egészen más a helyzet.

Sok sikert!

2014. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt tegyük hozzá, hogy a töri és a magyar közt van különbség. A magyart én sem ajánlom, a legfőbb ok az előbb is említett szubjektivitás.

Én tényleg a törit választanám a helyedben, én is ebből emelteztem idén 81%-ra. Az írásbeli egy teszt részből valamint esszéírásból áll: 2 hosszú 2 rövid. Mindkettő során lehet következtetni hogy melyek azok az anyagrészek amelyek mindig előjönnek, hangsúlyosabbak. Valamint az esszéknél is megvan adva több téma amelyek közül te választod ki melyikeket szeretnéd írni, bizonyos feltételek mellett.

Persze itt is sok múlik a javító tanáron, de lényegesen megfoghatóbb a tananyag mint a magyarnál.

2014. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlanám, hogy abból tedd az érettségit, amivel a lehető legtöbb pontot gyűjtheted össze.. Gyakorlatilag az egyetemi anyag szempontjából mindegy, mert nem sok minden köszön vissza a gimis anyagból :D Az viszont igaz, hogy a szakirodalom sokszor angol nyelvű, így annak hasznát veheted. Bioszból a középsulis anyag adhat egy kis alapot, de szerintem még ha nincs is érettségid belőle, akkor sem indulsz túl nagy hátránnyal (nem egy évfolyamtársamat vágták meg annak ellenére, hogy emeltezett bioszból, egyszerűen mert az itteni tananyag teljesen más, mint amit a középsuliban adnak)
2014. aug. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!