Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elérem a főiskola/egyetem...

Ha elérem a főiskola/egyetem által megadott pontszámot, sőt bőven túl is haladom, akkor 100% hogy felvesznek?

Figyelt kérdés
Pl. egy főiskolán 260 pont van megszabva, én kb. elérek 390-400 körüli pontot. Ilyenkor ha a jelentkezők száma/felvettek száma meghaladja a kapacitásszámot(jelen esetbe 400fő) akkor mi történik? Köszönöm a válaszokat!

2014. dec. 28. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj..használd a keresőt kismillió kérdés volt már ezzel kapcsolatban. Ha valahol 291 a ponthatár az az utolsó felvett hallgató pontszáma. tehát ha felette vagy akkor bekerültél, ha alatta akkor nem. ilyen egyszerű. javaslom olvasgasd a felvi.hu-t nagyon hasznos.
2014. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha valóban jelentkeztél az adott intézmény adott szakára, és eléred/meghaladod a kihirdetett ponthatárt, akkor egyértelműen bejutottál. Persze ez csak abban az esetben érvényes, ha a jelentkezési sorrendedben nem szerepel az adott intézmény előtt egy másik, ahova szintén felvételt nyersz a pontjaid alapján. Mivel mindenképp a sorrendedben előrébb szereplő helyre vesznek fel.


Az pedig, hogy több embert vesznek fel, mint a kapacitás, nem létezik. A ponthatárokat nem viccből húzzák meg, pont az a lényege, hogy annyi embert vegyenek fel, amennyi belefér. Ha listába szeded az embereket a pontszámuk alapján, és a kapacitásszámnál meghúzod a határt, akkor amelyik személynél a határt meghúztad, az lesz a ponthatár.

Ahol a ponthatár a felsőoktatásba való jelentkezéshez szükséges minimum, ott pont az történik, hogy az oda felvételt nyerők nem haladják meg a kapacitásszámot. Hiszen ha meghaladnák, magasabb lenne a ponthatár, és néhányan nem kerülnének be.

2014. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerinted miért ponthatár a ponthatár?
2014. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Hát te se ttkra mennél
2014. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oda majd anyád
2014. dec. 28. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A TTK jelentése Természettudományi Kar, tehát ezzel az összes, az arra a karra járó hallgatót, illetve az ott tanítókat/végzetteket is mélyen megsértetted.


Jó lenne, ha esetleg valamit nem tudsz, előbb utánanéznél, és utána nyilvánulnál meg úgy, ahogy most. Egyébként meg, nem hiszem, hogy te "csak úgy" 400 pontot elérnél... Nézz utána, hogy ahhoz mik kellenek.

2014. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kihívás lesz ott a 260 pont is :D
2014. dec. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!