Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tűzoltó szakirány van egyeteme...

Tűzoltó szakirány van egyetemen? Ezt hol találom meg?

Figyelt kérdés
Tehat rendortiszti foiskolan ki tudom keresni,hogy milyen szakok vannak, de tuzolto szakiranyt sehol nem talalok. Pedig ugy tudom ennel is kell leteznie tiszti rangnak es kepzesnek.

2014. dec. 20. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Tűzoltóképzés itt:

[link]

2014. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

És itt hol van szó képzésről, jelentkezés feltételeiről?

Mert semmi erre utalót nem találok a honlapon...

2014. dec. 20. 22:45
 3/9 anonim ***** válasza:
A régi Rendőrtiszti Főiskolán, mai nevén Nemzeti Közszolgálati Egyetemen katasztrófavédelmi alapszak van, ami elvégzésével nem vonulós tűzoltó leszel, hanem többnyire irodai melód lesz. Tűzoltónak legegyszerűbben a hivatásos tűzoltóságokon tudsz jelentkezni az önéletrajz beadásával, aztán majd ők eldöntik, hogy kit is hívnak be a képzésre és az alkalmasságikra.
2014. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2014. dec. 21. 18:45
 5/9 A kérdező kommentje:

Viszont az NKE Rendészettudományi karán, utánanéztem létezik 3 féle szakirány Katasztrófavédelmen belül.


katasztrófavédelem [iparbiztonsági]

katasztrófavédelem [katasztrófavédelmi műveleti]

katasztrófavédelem [tűzvédelmi és mentésirányítási]


Ezek közül mindegyikre beadhatom a jelentkezést?


Elvégre aki később tűzoltó szeretne lenni, annak az utolsóra célszerű, nemigaz? :)

2014. dec. 25. 22:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont a tűzvédelmi és mentésirányításira nem adhatod be. Ahogy írtam, a katvéd szakkal nem tűzoltó leszel, ha az a cél, akkor más irányba kell indulnod :/
2014. dec. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És az irányt el tudnád árulni? :SS :))

2014. dec. 26. 20:31
 8/9 A kérdező kommentje:
Próbáljam meg a jelentkezést a közeli tűzoltóságokon?
2014. dec. 26. 20:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, az lenne a leglogikusabb. Aztán ha felvettek, utána még mindig szerezhetsz főiskolai végzettséget.
2014. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!