Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rosszak lesznek a jegyeim,...

Rosszak lesznek a jegyeim, nem tudom mennyi esélyem van ilyen jegyekkel fősulira menni?

Figyelt kérdés
Elég erős gimnáziumba járok, 10-es vagyok de nekünk idén kell faktot választani, és év végén házivizsgázunk is matek, töri és választottból. Nem tudom mennyire számít, de a matek, fizika, törit nagyon nem szeretem, de mégis megpróbálom a maximumot nyújtani, mégis csak 3 vagyok ezekből a tantárgyakból, a fizikát és a matekot lerontottam 2,4-re, nagyon rosszul érzem magam emiatt... emellett az énektanár az énekkarosokat előnyben részesíti,nekik nem kell felelniük, dogát írni stb. én meg csak az elméletet tudom abból is, mert mi ezt vettük ált.-ba.. infot nem szeretem, a rajz is lehúz, de a többi tantárggyal nincs bajom(angol,német,magyar) azokból 4-5 vagyok :-) 3-as átlaggal vajon felvesznek fősulira/egyetemre? :-( Teljesen kikészít a tudat, hogy nem túl jók a jegyeim, pedig mondják hogy nem vagyok buta, de valamiért mégis ez van.

2014. dec. 29. 13:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy legrosszabb esetbe 3-as átlaggal, rosszul írtam, bocsánat!:-) Most 3,7 körül vagyok.. 16/L
2014. dec. 29. 13:07
 2/5 anonim ***** válasza:
A felvételibe az érettségi számít jobban meg két év múlva te is más leszel, lehet megtetszik a matek és matekzseni leszel. Ne izgulj ezen próbálj meg minnél jobban teljesíteni és kész.
2014. dec. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz!:)) Igyekezni fogok, de a tudat, hogy van az osztályunkban kitűnő tanuló is (megjegyzem ő az egyetlen xd ) az kicsit aggaszt, meg a szüleim is maximalisták, én meg csak őrlődöm magamon, és felelésnél is tökre izgulok, hogy jól mondjam, és ne nevessenek ki... de nagyon küzdök ellene, de mégsem az igazi.. még :s
2014. dec. 29. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:

az ének, a rajz és társai senkit se fog érdekelni, nem is nézik

ha nem abból érettségizel, a fizika se számít semmit

koncentrálj a matekra, törire, magyarra, nyelvre meg amiből választottan érettségizel (ez lehet akár a 2. idegen nyelv is)

nyilván ne bukj meg, de a többi semmit se számít, nem az átlagot nézik

a másik, az érettségi többet fog számítani, mint a jegyeid

2014. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Koncentrálj az érettségi tárgyakra és arra, hogy jól sikerüljön az érettségi, akkor van esélyed duplázásra, így több lesz a pontod is.
2014. dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!