Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, most nézegetem a felvit. Pesten lakom, így valamelyik pesti egyetemre/főiskolára szeretnék menni. A gond az, hogy nem tudom, milyen szakra, de mindenképpen szeretnék választani valamit. Olyasmit szeretnék tanulni, amivel később nagyobb esély van elhelyezkedni. Ami nem érdekel: informatika, természettudomány, műszaki szakok, hülye bölcsész szakok (filozófia, szabad bölcsészet...stb.), tanár, óvodapedagógus...stb. Szeretem az embereket, így gondolkodom a pszichológián is, de arra szerintem kevés lesz a pontom. Lenne valami javaslatotok a számomra? Tudom, hogy nehéz, de esetleg valami? FSZ képzés is lehetséges, és szempont még, hogy államilag támogatott formában induljon.

2014. dec. 29. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én is ugyanígy vagyok ezzel...:/ műszaki pálya nálam is kilőve, informatika szintén..bölcsész meg nem érdekel
2014. dec. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs egy normális szak. Sok szak van, de a többség teljesen haszontalan.:/
2014. dec. 30. 01:03
 3/13 anonim ***** válasza:

Miért nem próbálsz meg egy gazdasági szakot? Van vagy 10 fajtája, valamelyik csak tetszik, mert amiket felsorolták kb, az összes többi kar kilőve. Talán még valamelyik ÁJK szak is mehetne.

FSZ (vagyis már FOKSZ) meg felesleges, mert kb, egy OKJ szintű végzettséged lesz, nem diplomád.

2014. dec. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is egy gazdasági szak és a jog között vacilálok, esetleg még pénzügy. Az a baj leginkább hogy egyikre se mondanám azt hogy hú de nagyon erdekel :\
2014. dec. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát talán még az emberi erőforrások... de nem megy a matek.:(
2014. dec. 30. 10:49
 6/13 anonim ***** válasza:
az nekem se :/ ezért kételkedek a pénzügyben is..oda biztos sok matek kell, pedig az talán még érdekelne is
2014. dec. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én emberin tanulok, annyira nem vészes a matek :) Makro/mikro, közgáz alapjai meg néhány számolós tárgy van, de ezek minden gazdasági szaknál alapozó tárgyak.

De elég sok elméleti rész is van: üzleti kommunikáció, pszichológia, gazdasági/munkajog, projektmenedzsment, HR menedzsment, szaknyelv stb.

2014. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi.:) Gondolkodok még rajta. Melyik suliban tanulsz? Mennyi volt a ponthatár nálatok államira?
2014. dec. 30. 15:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Emberi erőforrással sokra nem fogsz menni, csak mondanám. Inkább valami pénzügy-számviteles pálya, bár a kezdőket ott se fizetik angyon, sőt, de legtöbb esély most a mérnöki/inforkatikai szakokkal van.
2014. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pannon és 443 volt a ponthatár
2014. dec. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!