Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok írni ezekrol a...

Tudnátok írni ezekrol a szakokrol? Milyen tantárgyak fontosak hozzá? Mivel foglalkoznak? Elhelyezkedési lehetoség hol van?

Figyelt kérdés

szlavisztika-érdekel mert már így is 10. éve tanulom a szlovákot,de más szláv nyelvu képzés is érdekelne

turkologia-kedvenc országom Tr és már nagyon sokat tudok rola,tehát szintén érdekelne

élelmiszermérnoki

állattenyészto mérnok

természetvédelmi mérnok



2014. dec. 31. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első kettőről tudok nyilatkozni, mert azok ugye nyelvszakok. Én néderlandisztikás voltam. Tanultunk holland művészetről és irodalomról, de főként a nyelv volt központban. Tolmácsnak, fordítónak képzik az embereket, tehát magas szinten tanulják a nyelvtant, ötven féle nyelvtanos tantárgyunk volt, meg fordítós órák és stb. Tekintve, hogy Magyarországon nem szokás hollandot tanítani a középsulikban, így az első évben az alapoknál kezdtük a nyelvet. Heti 3 hollandunk volt, tehát baromira kevés ahhoz képest, hogy alapfokig el kell jutni az első év végére, majd másodév végén középfokig, és végül felsőfokig. Rengeteget kell vele otthon foglalkozni, és komolyan kell hozzá az adott ország és nyelv irátni szeretet, lelkesedés. Én azért mentem erre a szakra, hogy tanuljak egy hasznos nyelvet, de semmi szeretet nem volt bennem soha Hollandia és a hollandok iránt, teljesen közönyös voltam és vagyok is. 1 év után otthagytam, tehát tényleg nagyon elkötelezettnek kell lenni.


A tesóm természetvédelmi mérnöknek tanul, eleinte lelkes volt, de már utálja, mindig azt mondják nekik a tanárok, hogy ezzel a szakkal kitörölhetik a s*ggüket....

2014. dec. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor meg minek tanítják...
2014. dec. 31. 20:59
 3/4 anonim ***** válasza:

A természetvédelmi mérnök nagyon jó szak, az állattenyésztő mérnök is színvonalas a SZIE MKK-n


[link]


Az élelmiszermérnököt nem ajánlom, ha mégis nagyon érdekel, akkor inkább a BME biomérnök szak élelmiszeres specializációját.


A bölcsész szakokban nem vagyok tájékozott, de az ELTE BTK-t dicsérik akik ott végeztek.

2015. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utóbbi kettőhöz biológia és más természettudományok, valamint nagyon hasznos az angol nyelv.
2015. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!