Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a tapasztalat a szegedi...

Mi a tapasztalat a szegedi Szinergia Üzleti Szakképző Iskoláról?

Figyelt kérdés

Leginkább a vállalkozói és bérügyintéző-->vállalkozási mérlegképes könyvelő vagy a pénzügyi-számviteli ügyintéző--> vállalkozási mérlegképes könyvelő érdekelne.

Melyiket éri meg választani, könnyű munkát találni ezekkel a szakmákkal?

Második OKJ-s vizsgaként a mérlegképes könyvelő vizsga díja mennyibe kerül?

Az első évben tanuljuk az egyik szakmát, a másodikban a másodikat?

Az alapítványi díj (azt hiszem 40 ezer ft) mellett kell tandíjat fizetni?

Követelmény a nyelvvizsga?

A kollégiumi ellátás mennyibe kerül, messze van az iskolától a kolesz?

Tankönyvtámogatás vagy családi pótlék jár?

Gyakorlati helyet magunknak kell találni? Mennyi a gyakorlati idő?

Milyen az órarend? Egy nap mettől meddig van tanítás?

Vizsgák év közben vannak, vagy csak év végén? Vannak zh-k?

Esetleg ha érettségi után 2 éves vállalkozói bérügyintéző vizsgát teszek máshol, utána a mérlegképes könyvelőt meg lehet csinálni nappalin?



2015. jan. 2. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 2014 szeptemberében kezdtem el itt tanulni turizmus szakon. Nagyon szeretem, szerintem a legjobb döntés volt ide jönni. Arról nem tudok, hogy lenne ilyen szak, amit Te leírtál, viszont egy nyílt nap keretein belül minden kérdésre választ kapnál. Az órarend szaktól függ, így arról nem tudok nyilatkozni. Gyere nyílt napra, sok a fincsi süti és a tea. :D De ne egyél sokat, mert én is szeretek a szünetekben kijárni kajálni. :3
2015. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A középsulidhoz/gimidhez képest nehéz a suli? Hova jártál előtte? :)
2015. jan. 3. 14:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem nehéz. :DDDD Napi fél óra tanulással kitűnő vagyok. Előtte a Radnóti Miklós Gimnáziumba jártam Szegeden. Az sokkal nehezebb volt, ott nem is voltam, csak négyes. Mondjuk tanárfüggő is a dolog, de az itteni tanárok egész jók, azt követelik, amit leadtak. Szóval attól szerintem nem kell félni, hogy nehéz. Én kétszer elolvasom az anyagot, kiemelem a lényeget belőle, és már meg is tanultam.
2015. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A második szakma az fizetős? Mert én úgy tudom hogy a második OKJ-s szakmáért fizetni kell. De azt is hallottam hogy ha egy helyen csinálom őket akkor nem kell fizetni.
2015. jan. 17. 12:13
 5/8 anonim ***** válasza:

A suli reklámszlogenje a két szakma. Ez teljesen igaz is. Amit ezért vállalnod kell.

Évi (idei évben 48 ezer tavaly 44 ezer forintos tandíj).

+ Beiratkozási díj. 9 vagy 10 ezer a vicces, hogy mind a két év elején ki kell ezt fizetned.

+ a második szakma okj-s vizsgadíját, ami 25-35 ezer forint között van általában, de keress rá neten a tiédre.


Összességében a személyes véleményem az, hogy az a + okj ennyi pénzért bármikor bárhol elvégezhető.

És még valami ami teljesen az én véleményem, hogy az a legtöbb OKJ annyira kapcsolódik az első, kiemeltebb képzéshez, hogy szinte tartalmazza alapba az első szakmád is ugyan azt a tudást. (SZINTE! tehát nem teljesen.)


Ha mindenképp idemész akkor viszont légy megkövetelő, ha már fizettek. Az iskola általában igyekszik minőségi tanárokat hozni, de van rá példa amikor ez nem sikerül. Na ő ellenük lépjetek fel az osztály erejével keményen és a pénzetekért követeljétek a leváltásukat normális tanárra. :)


Nyilván mindenki másképp látja a dolgokat, nekem így összességében ezt tudom összefoglalni a suliról.

2015. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szakmákat folyamatosan tanuljátok. A kiemeltebb szakmából májusban vizsgáztok a második év végén, míg a második szakmából másfél év után január-februárban.

Tehát ez azt jelenti, hogy emelt óraszámotok van egy héten. Nem tudom mennyi pontosan a plusz, mert sok átfedésetek van a két szakma között, de ennek a kettőnek bármelyikkel szerintem van értelme.


Fentebb írtam egy vizsgdíjat, de most utánanéztem és mérlegképes könyvelő esetében én 50-75 ezer közötti árakat láttam. Szerintem itt is ekörüli összeg lesz :S


Éves díj kiszámíthatatlan, mert emelik általában és idén ha jól rémlik már 48 ezer volt.


A nyelvvizsga csak egyes szakokhoz kötelező.


Szegeden ha jól tudom van ingyenesen igényelhető kolesz is... de pontosabban járj utána. A kolesz a mars tértől 2 perc sulitól kb 5-10 gyalog.


Jár tankönyvtámogatás és családipótlék + adójóváírás is ha koron belül vagy.


A szakmai vizsgákon kívül nincs vizsga csak sima dolgozatok és nappali rendszerű az oktatás, tehát kötelező bejárni.


Meglehet csinálni nappalin, de az úgy már nem ingyenes. Pénzben kb ugyan ott vagy szerintem a kettővel, de érdemes ennek utánanézni.

A pénzügyi hátterét a sulinak fentebb már kifejtettem, csak mert sajnos sok diák úgy megy oda, hogy ezzel nincsenek tisztában.

2015. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2015. jan. 26. 20:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja igen. Ez a korrekt iskola annyira figyelemmel van a diákjaira, hogy a heti négy vagy éppen három napot is úgy időzítik, hogy a bejárók, vidékiek koleszosok szívjanak.

Lásd pl Hétfő, Csütörtök, Péntek tanítási nap... na most eldöntheted magad mennyire korrekt két napot pont így kihagyni és van-e esélyed hazautazni vagy egyáltalán megéri-e.



Na arról meg nem is beszélve, hogy rád erőltetik a LCCI nyelvvizsgát, miközben bármelyik másik elfogadott és ennél lehet vannak könnyebbek is.

2015. márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!