Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-TTK matek vagy ELTE-IK...

ELTE-TTK matek vagy ELTE-IK programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Melyiket nehezebb elvégezni? Nem tudom eldönteni, hogy melyikre menjek, szeretnék kérni pár támpontot, hogy megkönnyítsétek a döntésemet.

Minden érdekelne erről a két szakról.



2015. jan. 2. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Matek = Marha nehéz matek.

PTI = Marha nehéz programozás.


Melyikbe vagy jobb? Matekban vagy Programozásban?

azt választ.


PTI-n is van matek csak nem annyi.

2015. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

# 1/1 Időpont ma 16:58


Egy túrót :-)


PTI-n is inkább a marha nehéz matek dominál, a programozás része minden csak nem nehéz...

2015. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, amit #2 írt, ezért is nehezebb a döntésem. Nagyon szeretem a matekot, de a programozás is megy és érdekel.
2015. jan. 2. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Hát én igy 3. év közepe felé azt kell hogy mondjam a Matek minden volt csak nem nehéz.
2015. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első félévem után (IK), úgy, hogy csak hármas közepem volt matekból (!), azt kell hogy mondjam, hogy kellő szorgalommal teljesíthetőek a tárgyak. A kellő szorgalom, az valakinek annyi, hogy zh és vizsga előtt átolvassa, de van, akinek az, hogy minden egyes óra után 3-4 órán át értelmezi, és gyakorolja.

Én két emberről tudok, akik hasonló dilemmában volt, hogy matek vagy proginf, de utóbbit választották. Szerintem semelyikkel sem lőhetsz mellé, de én a matekot semmiképpen sem vállalnám be, mert nem azért tanulom, mert érdekel, hanem azért, mert kell. (Egy szinten persze érdekel, de nem annyira erősen, mint amit matekon kérnek.)

2015. jan. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ugyanebben a dilemmában voltam 2 éve, matekot választottam és eddig még nagyon nem bántam meg. már csak azért sem, mert matematikusként még hozzátanulhatom a prog részét bármikor, de ilyen szinten a matekot önmagától nem tudom ki tudná megtanulni (más kérdés hogy egyáltalán ki akarná :D)

az hogy jó vagy progból mindenképp előny matekon is, vannak progos tárgyak, illetve egy matematikus programozó tudás nélkül nem sokat ér.

de ezek ellenére is talán az infót ajánlanám, mivel az egy hajszálnyival talán könnyebb, ha tényleg megy a prog :D persze nem tudom, nem jártam oda. de ott is haszon a matektudás mindenképp, de ott azért jóval könnyebb, már amit én láttam belőle

2015. júl. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!