Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE programtervező informa...

Az ELTE programtervező informatikus karon mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék bekerülni de félek hogy a matek miatt nem bírnám nem a kedvenc tantárgyam 4-es átlagom van, középszinten tanulom de a programozást magát szeretem nem túl magas szinten de informatikai iskolába járok informatikai osztályba szóval tanulom. Szóval érdeklődnék hogy ilyen matekkal érdemes-e belevágni ? Mert úgy hallottam ez a kibuktató tárgy. Illetve még azért aggódom mert hallottam hogy kell integrálás, deriválás amit közép szinten nem tanulok, és nem tudom hogy ez ott elvárás vagy tanítják ? ...Egyébként informatikából fogok emelt érettségit tenni :)

2014. dec. 4. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Kukoricára.
2014. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Hát ajánlom,hogy csinálj matekból emeltet ugyanis a szak eredeti neve: programozó matematikus szóval tele van matekkal nyomatják,mint állat az osztálytársam 95%os matek emelttel ment oda de ígyis mondja,hogy nagyon szereti de nehéz..persze ilyen vitt pontokkal nem bukott sőt ötösei is vannak de képzelheted,ha valaki akinek 95%os emeltje van ezt mondja akkor milyen lehet a közép négyes matekkal..Meg fogod tudni csinálni,de kezdj el gyorsan matekozni,külön tanár,netes videók stb.
2014. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

K.urva nehéz. Maradjunk ennyiben.

Deriválást és integrálást az első félévben tanítanak, az annyira nem is vészes, utána durvul a helyzet..

2014. dec. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor menj ELTE IK-re, ha mazochista vagy. Inkább BME vagy OE mérnökinfó, az OE IK-en feleslegesen magas szintű a matek, vagyis programozás szempontjából.
2014. dec. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 3/4 Időpont tegnap 23:28


Első félévben még csak "laza" vektoralgebra, bool algebra meg ilyesmi van :-)


Deriválás-integrálás 3+ félév... és ez már az eldurvult helyzet :-)

2014. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!