Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan indokoljam az intézmény...

Hogyan indokoljam az intézményváltási kérelmet, hogy biztosan átvegyenek?

Figyelt kérdés

Debreceni egyetemre járok és át szeretnék menni az ELTE-re arra a szakra, melyet jelen pillanatban is tanulok.


Intézményváltási kérelmemben meg kell indokolnom, miért szeretnék átmenni, és nincs kiforrott válaszom, hogy mit írjak ide, amit nem tudnak visszautasítani. És ezt mindössze két sorban kell indokolnom.


Nem érzem magam jól a családomban és ez a fő motivációm, emellett az ELTE színvonalasabb oktatást nyújt. Plusz anyagi, érzelmi szempontból is szeretnék törekedni a szüleimről való leválásra.


Ezek elég erős indokok, vagy kevés ahhoz, hogy sikerüljön átmennem?



2015. jan. 3. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csak két sort hagytak rá, akkor ez csak teljesen formális, valójában nem kiváncsiak az indokaidra. Ha van hely, átvesznek, ha nincs, nem.
2015. jan. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az önbizalomfröccsöt, amit ettől a kommenttől kaptam, azért én nem látom ilyen borúsan a helyzetet. Valami alapján csak dönteniük kell, hogy kit vesznek át vagy kit nem, az nem egy korrekt út, hogy mindenkit kategorikusan elutasítanak.
2015. jan. 6. 13:26
 3/4 anonim válasza:

Igazából tényleg nem szükséges az indoklás. Ha mindenkeppen szeretned indokolni, akkor a szinvonalasabb oktatast megemlitheted, de mint ahogy azt elottem is irtak, nem ez lesz a donto indok, amiert atvesznek.

En is atveteli kervenyt adtam be , es en sem irtam indoklast, pedig szakdolgozati tema miatt valtok. Akitol kerdeztem, hogy mint es hogy zajlik ez, O is azt mondta, hogy folosleges indokolni az okat a jelentkezesnek, mert elsodlegesen az altaluk megszabott szabalyok szerint nezik (kreditindex/osztondijindex, osszegyujtott kredit, szabad helyek) meg, hogy attudnak-e venni vagy sem.


Barmilyen negativkodas nelkul, inkabb arra koncentralj, ha biztosnak erzed az atvetelt akkor a targyi tematikakat gyujtogesd ossze es varj a dontesig. :)

2015. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, csak az első válaszoló írása olyan negatív hangnemet ütött meg, és nem volt szinte semmi indoklása. Viszont, amit te írtál logikusabban van tálalva, érthetőek az érvek is. A fogadó intézmény részéről a kritériumokat teljesítettem, már a tematikákat is elkezdtem gyűjtögetni. Maradt az imádkozás, hogy sikerüljön az átvétel, neked is kívánom a legjobbakat hozzá!
2015. jan. 8. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!