Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a tapasztalatotok a Corvinu...

Mi a tapasztalatotok a Corvinus egyetem turizmus szakáról, illetve a Semmelweis egészségügyi szervező szakáról?

Figyelt kérdés
Felvételi előtt állok és komoly fejtörést okoz a kérdés, merre tovább. Ezen a két szakon gondolkozom,mert az utazás, az emberekkel foglalkozás, a nyelvhasználat érdekel. De félek, hogy pl. az egészségügyi szervező szak legnagyobb része matematika, és nem teljesen az én világom. Mert egyébként szakirányosodni az egészségturizmus felé szeretnék. Aki ismeri ezeket a szakokat, kérem segítsen.

2015. jan. 3. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A Corvinust elkerülném, a Semmelweis jó egyetem. Az egészségszervezőknél nincs sok matek, ami van az sem nehéz.
2015. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsot. A Corvinus amúgy is kilőve, mert olyan magas ponthatár van, hogy szinte lehetetlen elérni. Maradok az eü.-nél, csak a matektól féltem.
2015. jan. 21. 18:35
 3/5 anonim válasza:
De van matek, nem is kevés. Én most végeztem el ezt a szakot (turizmus szakirany) és már az első felevtol kezdve végig kísér a matek. Először alapozassal kezdődik, majd utána jön a biometria, mely nagyrészt kőkemény statisztika. Mellé társul meg infó, adatbázis kezelés, eu dokumentáció, amik még elég kellemes tantárgyak :)
2015. jan. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De nem a Semmelweisen végezted, ugye? Mert az a baj, hogy én ott nem láttam turizmus szakirányt...És mi a tapasztalatod ezzel kapcsolatban, igy, hogy végeztél? Megéri belekezdeni, végigcsinálni?
2015. febr. 1. 22:41
 5/5 anonim válasza:
Nem ott vegeztem. Az ügyvitel részéről nem tudok nyilatkozni, de a turizmust szerintem megeri. Több fürdő és szálloda (nagyon leszukitve a lehetosegeket) keresi a turisztikai felsőfokú vegzettsegueket. Természetesen sok embernek lent kell kezdeni, mint más munkahelyen is, ez a recepció melyről feljebb lehet menni bármilyen szintre, mert a végzettséged meg lesz hozzá. Persze vannak helyek, ahol figyelembe veszik, hogy diplomás vagy így ertekesitessel, menedzserkedessel tudsz foglalkozni. Természetesen nyelv alap, de nem az alap német vahgy angol, hanem kell pl román, lengyel, orosz nyelvtudas.
2015. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!