Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyíregyházi főiskolás haza...

Nyíregyházi főiskolás haza tud járni minden nap Debrecenbe?

Figyelt kérdés
Nyíregyházára szeretnék menni tovább tanulni védőnőnek de szeretnék haza járni (debrecen) busszal vagy vonattal nem tudom h mi közlekedik arra mivel nem vagyok járatos nyíregyháza fele! Szerintetek lehetséges vagy nem?

2015. jan. 3. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hazatudsz járni minden nap, még hétvégén is.

Én fordítva járok, pont Debrecenbe.


Vonattal tudsz a két város között a leggyorsabban, és legolcsóbban ingázni. Sebesvonat, intercity, és sima(lassú)személy vonat jár, majd kiválasztod, hogy melyik a legjobb. Én azért nem megyek IC-vel, mert a másik kettőn jobban lehet tanulni, mivel "alig" vannak rajta, illetve én Csapókertnél szállok le. Az IC a leggyorsabb, mivel nem áll meg sok helyen kb 30 perc, a többi 40 perc fölött van. A személyre nem kell helyjegy (ő naponta 3-5x jár csak), a másik kettőre igen, ami alkalmanként 150 forint, ez egy hónapban azért jelentős összeg kereset nélkülieknek...

Szinte óránként megy vonat, egészen késő estig. Ezt a máv honlapján ellenőrizheted.

[link]

Amikor megérkezel nyíregyre, akkor az állomással szemben az út másik ellenkező oldalán van a busz megálló, és ott pedig eljutsz a főiskoláig. (ha jól tudom, akkor ezek mennek arra: 8/8A, de ezt majd azért nézd meg a kiíráson). Természetesen mehetsz gyalog is. Az kb 30-35 perc lesz forgalomtól függően.

2015. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm Nagyon sokat segítettél!! :D
2015. jan. 3. 18:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyíregyen tanultam védőnőnek. Volt sok debreceni csoporttársam, volt aki bejárt, volt aki kolis volt. Végülis lehet bírni, csak mikor 6kor kellett gyakorlaton lenni, vagy épp este 6 után ért véget a suli, kicsit necces volt.

Am' ha jól tudom, ha havi bérlete van az embernek vonatra, nem kell mellé pötjegy a sebesre.

8-8A busz megfelel, vagy a városnéző 12 is.

2015. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!