Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit utáltok legjobban az...

Ti mit utáltok legjobban az egyetemben?

Figyelt kérdés

legalábbis a szakban ahova jártok.

Feltételezem hogy az embernek vannak elvárásai a szakkal szemben ahová jelentkezik és amit tanulni akar.

Ehhez képest iszonyatosan kevés embert látok magam körül (öszintén) kritikusnak a képzésével kapcsolatban.

Vigasztaljatok már meg hogy azért vannak igényeitek csak én nem veszem észre.

Én rendszerint őrjöngök, (ami miatt egyetértést többnyire igen, de semmilyen visszacsatolást már nem kapok) majd vizsgaidőszak után kifejtem.



2015. jan. 3. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatásban nem utálok kifejezetten semmit, az zavar, hogy a s*gghülye évfolyamtársaimnak, akik végig puskázták és csalták a 3 és fél évet, ugyan olyan diplomájuk lesz, mint nekem. Amit utálok, az az egész rendszer, hogy ha én fél órával később adom be a jegyzőkönyvem, akkor 1000 Ft, ha a tanár 3 héttel később javítja ki a vizsgám, vagy írja ki a tárgyat neptunban, akkor az senkit nem érdekel.
2015. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hm, az igazsátalanságot.

"Miért lett csak kettes a dolgozatom?"

"Hát nincs benne ez meg ez."

"De, itt van leírva..."

"Ja hát nem olvastam el szóról szóra..."


"Megvan az átlagom kérem javítsák ki a rendszerben."

"Nem, nem javítjuk senkiét."

"De így 12 tételt kell húznom a 6 helyett"

"Sajnálom".


Persze a 12 tételből egyet sem lehetett rontani, csak vizsgabukás terhe mellett. Így lettem évismétlő.


SZTE-ÁOK - így nem szeretlek!

2015. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

ezek szerint teljesen kielégítette az érdeklődésedet a képzés? nekem lépten-nyomon az érdeklődésem rovására megy és hátráltat. bővebben majd később.

emiatt is puskázok én is rendszeresen. képtelen vagyok lejjebb adni az érdeklődésemből azért, hogy felületes képleteket és törvényeket és elméleteket tanuljak. néhány bölcsész-szakokon esszéket értékelnek, ttk-n a memóriádat.

na ezért most kapni fogok.

amit mondasz azért tartom más témának, mert ezek, a számonkérések, határidők stb. eleve jelentéktelen pillanatok, miközben féléveket cseszünk el fáradt előadásokkal és kihasználatlan szemináriumokkal.

szerintem az oktatás az embereken múlik, a rendszereket az azok miatt találják ki akik nem tudnak önmaguk szerint dönteni.

2015. jan. 3. 21:57
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus töltelékszakra járok, ami azért jött létre, hogy több hallgató legyen, az oktatóknak nagyobb óraszáma.


Ez több dolgon is látszik:

- Stréber, élettel nem rendelkező törtető h.lyének néznek, ha TDK-zni szeretnél, tisztelet a kivételnek, de az a talán 2-3 kivétel le van terhelve, mindenki nála akar szakdogázni és TDK-zni.

- Unalmasan tartják az előadásokat, körülbelül ők maguk unják a legjobban. Nem is a szakterületük, felolvassák a ppt-t.

- Kevés tárgyhoz van saját jegyzet. Tanuljon az ember a címszavas ppt-kből, úgy, hogy még órán se figyelt, mert olyan sz* volt az óra, hogy a legjobb indulattal se lehet figyelni rajta.


Gyakran hallani szünetben, hogy egy hallgató az iskolát szapulja. Vagy valaki hangosan mondja, hogy OKJ-t fog végezni, erre egy random csoporttárs megkérdezi, hogy te is? és mit? Bármit, ami nem a szakhoz kapcsolódik :D


Engem bosszant a puskázás kérdésköre is, mert mindig van kb 10 ember - köztük én -, akik beijedünk, ha mászkál a tanár, akkor is, ha tudjuk, hogy vaksi vagy hagy puskázni. Ezért a kis harmonikáinkat is alig merjük elővenni, más kipuskázza a telefonról egy az egyben az egészet.

Tudom, én vagyok a béna. Tényleg. Meg az élet is ilyen.


Ami nem az iskolához kapcsolódik, de bosszant:

Nekünk a zh sok és a vizsga kevés.

Vizsgaidőszakban nagyon sok ismerősöm piszkál, hogy lógatom a lábam.

Közben a szorgalmi időszak második felében majdnem mindenből van legalább 1 zh, és ha csak 1, akkor az az egész tananyagból. Heti jó esetben 3, rossz esetben 8 vagy több zh, mellette jegyzőkönyvek, 15 oldalas beadandók és katalógusos órák.

Volt olyan félév, amikor ismerősöm siránkozott, hogy 8 vizsgája volt. Nos, nekem abban a félévben az egyik héten 8 zh-m, katalógusos órák mellett (amiről pl azért nem tud hiányozni az ember, mert volt olyan buta, hogy felhasználta már a hiányzásait). Jó, nem minden zh-ra kellett készülnöm. De az illető ismerősöm se készült minden vizsgájára.

2015. jan. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Jogi karra jártam. Elméleti oktatás a bajom, első félévben még megértettem, elvégre is alapozunk, második félévkor már volt olyan tárgy, amitől azt vártam hogy valami konkrét dolgot is mutat, de nem. Viszont amikor 3. félévben is az ilyen bullshit tárgyak vannak majdnem kétszer annyi óraszámban, mint az, amiből tanulni is lehetne valamit, az készít ki.

Emellett az igazságtalanság. Amikor csupa esszékérdésből áll egy vizsga és utána b@.szik elolvasni és ráír egy 2-3-ast. Miért nem csinál akkor egy hosszabb tesztkérdéses feladatsort. Utálom, hogy le van sz@.rva hogy mennyit tudok és az a lényeg hogy mennyire tudok vizsgázni, ami meg nyilván minden tanárnál más. Már kiiratkoztam és jövőre elkezdek egy mérnökit, remélem az más lesz, de ha nem, az legalább jobban megéri.

2015. jan. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 voltam és #5 megihletett.


Az elméletiség problémám még nekem is.

Legyen a problémáim harmadik kategóriája, az oktatási rendszeré. :)

Megtanítják az alapfogalmakat, az alapmechanizmusokat és ennyi. De nem tesznek fel olyan kérdéseket és nem adnak olyan beadandókat, amik konkrétan arra építenek, hogy gondolkozzon az ember, hogyan oldana meg egy konkrét problémát a szakmán belül.

Nálunk például terepgyakorlat és üzemlátogatás is alig volt.

2015. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A színvonal hagy némi kívánnivalót maga után.

Írd már meg nekem privátban, hogy egészen pontosan mire gondoltál, mi az, ami zavar!

2015. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

- Idegesít, hogy az előadásoknak semmi értelme. Minek menjek be, ha csak 90%-ban a diákat olvassa fel a tanár? Nem mondom meg hányad éves vagyok, de az első félév közepétől fogva egy darab előadásra nem mentem be, maximum év elején meghallgatni a tárgyi követelményeket és mindenem megvan eddig. Mondjuk ezt eddig mindenkitől hallottam, tehát ez valószínűleg nem csak nálunk van így. Sokkal több értelme lenne inkább tárgyanként 2 szemináriumnak, mint a heti 1 szeminárium + 1 előadásnak. Az előadások teljesen kiválthatóak lennének normális jegyzettel, vagy vállalható hosszúságú könyvekkel (nem fogok nekiállni vizsgára tanulni egy 700 oldalas atomszáraz könyvből), de...


- Nálunk is dettó alig van normális jegyzet. Ami van, azt is általában az ember kéz alatt kapja valami ismerősétől és azt sem tanár csinálta, hanem egy korábbi diák. És akkor miből tanuljak? A szemináriumi anyagból meg az előadás vázlatokból (címszavakból kb). Hát köszi, ebből is meg lehet tanulni úgy, hogy vizsgán elérjek egy hármast, de nekem sokszor hiába van motivációm a többre, ha nem tudok honnan tanulni. Ja persze, ha van megadva ajánlott irodalomnak 3 könyv, akkor abból kapásból legalább 1 angol és mindhárom legalább 600 oldalas. Kösz. (Az angollal magával nincs bajom, tudok angolul, de azért hadd ne stresszeljem már magam azzal, hogy amellett hogy tanulok valamit, még fordítgassak is, pláne szakszavakat.)


-Sok a felesleges bullshit. Mondjuk ezt is sok helyről hallom, de feláll a hátamon a szőr attól, hogy élből a tárgyaim fele teljesen felesleges.


Majd még írok, ha eszembe jut még valami. Egyetemet meg szakot direkt nem írtam (privátban írok, ha valaki gondolja)... mondjuk lehet meggondolom még magam és felrántom a leplet :D

2015. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
hogy nagyon sokan vannak. a legbutább emberek is egyetemre járnának!!!
2015. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
tapasztalatból a legbutább emberek a katedrán állnak úgyhogy a tömegoktatás dolgot meg hogy hülyék a hallgatók én eléggé fenntartással szokom fogadni
2015. jan. 3. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!