Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mitévő legyek....

Nem tudom mitévő legyek. Egyszerűen gyomoridegem van. Ez azóta van mióta középiskolába járok. Van 1-2 ember akik annyira nem bírnak h állandóan lenéznek és van olyan amikor megszólnak. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
emiatt nem járok rendszeresen iskolába és elég sok hiányzásom gyűlt össze és félek hogy büntetést kap a családom..lelkileg már nem bírom..mitévő legyek? keresek fel orvosi segítséget? suli váltás meg elég bonyolult lenne így félévkor.
2015. jan. 4. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszéld meg otthon, hogy írassanak át. Nem hiszem, hogy félévkor lenne nehéz, főleg ha elkezdődik a 2. félév még nincsenek jegyek, így ezzel nem vagy lemaradva a többiektől. Max. annyi eltérés lehet, hogy néhány tárgynál előrébb vagy hátrébb vagy 1-2 leckével, semmi olyan, amit ne lehetne pótolni. Max. nem a város legelitebb sulijába próbálj átmenni, mert a jó hírű suliknál hosszabb folyamat amíg átvesznek és jobban figyelnek az osztályok létszámára, de egy átlagos sulinál kb. egy délután alatt elintézhető. És ott nem baj, ha több embert vesznek fel, mint ami pl. a felvételinél meg van hírdetve, szóval nincs az, hogy max. 30 ember lehet az osztályban, hanem akkor engedik hogy néhányan még oda jelentkezzenek.
2015. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de az a baj hogy már próbáltam egy másik sulit ahol azt mondták hogy nem tudnak át veni csak év végén de akor is ugy hogy elsős leszek megint....
2015. jan. 4. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért lennél elsős megint? Max. ha szakközépbe mész, sima gimis osztálynál nem csinálnak ilyet. Biztos van még 1-2 hely, ahova megpróbálhatnál átjelentkezni.
2015. jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akor mivel még kiskoru vagyok, nem vagyok 16 éves,van rá lehetőségem suliváltásra?
2015. jan. 5. 17:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Sulit bármikor válthass függetlenül attól hogy 15 vagy 18 vagy. A kiskorús dolog annyi csak, hogyha nem vesznek fel pl. 8. után akkor egy gyűjtőbe mindenképpen fel kell venniük vagy ha az iskola kirúg addig oda kell járnod amíg nem találnak másik iskolát ahova átvesznek. A lényeg, hogy hivatalosan valahol be kell lenned jelentve, hogy tanköteles korúként egy iskola diákja vagy. Ha más nincs egy kicsit kevésbé nívós suliba is próbálkozhatsz átjelentkezni, a legjobb ah egy sima gimis osztályba és ha az nem tetszik akkor a nyáron egy másik hely után nézni, ha valahova csak azért nem vesznek át mert év közben van. Biztos lesz egy suli amelyik átvesz. Az én gimimben egész évben vettek fel diákokat különösebb probléma nélkül, így volt, hogy pl. 32 tagú osztálynak indult, de valamikor a 9. közepén voltak 40-en (népszerű szak volt :D ).

Ha mégis maradsz akkor keresd fel az iskola pszichológusát, hátha Ő tud segíteni egy kicsit. Viszont a lógás ne megoldás, mert ezzel csak lemaradsz az anyaggal és magaddal tolsz ki.

2015. jan. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*válthatsz
2015. jan. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!