Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miután kerülhetek be a Nemzeti...

Ruszlav kérdése:

Miután kerülhetek be a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetbiztonsági szakra?

Figyelt kérdés
Tudom hogy "A szakra jelentkezők köre korlátozott,stb blablabla..." Konkrétan mit kell csinálni? Elmenni először katonának aztán..? vagy mit?

2015. jan. 5. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, hogy nem követelmény. (de ezt ne vedd tutira)

Lesz majd tavasszal egy fizikai felmérés. Ha az megvan menned kell az orvosi vizsgálatra, majd nyáron, amikor kiírják a pontokat, el kell érned a minimumot.

A fizika felmérés elég brutális, arra már bőven kell edzeni (futás, húzódzkodás, felülés, fekve nyomás, stb). Az egyezségügyin meg minden kis apróságba belekötnek. Nagy előny, ha van ilyesfajta kapcsolatod.

Ha már valami nem jó, legyen szó a fizikairól, vagy rossz a hallásod, kiestél, és már csak jövőre felvételizhetsz újra.

2015. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szakra jelentkezők köre korlátozott, csak a polgári és katonai nemzetbiztonsági szolgálatok, illetve a titkos információgyűjtésre törvényben felhatalmazott szervezetek állományába tartozók jelentkezhetnek, akiket a beiskolázási jogkörrel rendelkező elöljáró vagy vezető az előmeneteli tervek alapján támogat, továbbá aki kockázati tényezőt nem tartalmazó érvényes „C” típusú nemzetbiztonsági ellenőrzöttséggel, illetve a 2013. augusztus 1-jét követően végzett ellenőrzés esetén kockázati tényezőt nem tartalmazó nemzetbiztonsági ellenőrzöttséggel rendelkezik. Az ágazati utánpótlási igényeknek megfelelően a felvettek katonai és polgári nemzetbiztonsági, valamint várhatóan terrorelhárítási specializációkra kerülnek beiskolázásra.

Itt van a konkrét követelmény.

2015. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!Köszönöm válaszodat!

Kedves második válaszoló!

Ezzel én is tisztában vagyok,a kérdés után én is elkezdtem ezt a ""A szakra jelentkezők köre korlátozott,stb blablabla..."(a kérdésem alatt van).Ezt én is olvastam. Na de az a kérdésem hogy, hogyan lehet ezt a dolgot elkezdeni?Gondolom akik ezen a szakterületen tevékenykednek, Ők nem egyből lettek ilyen úgymond, nemzetbiztonsági szakértők.Ők is valamikor,valahol,valamit elvégeztek ahhoz hogy bejuthassanak ebbe a szakirányba és a "korlátozott körbe" tartozzanak.Úgy is feltehetem a kérdést hogy,mit kell ahhoz tennem hogy,én is tudjak ebbe a "korlátozott körbe" tartozni? A válaszokat előre is köszönöm!

2015. jan. 7. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!