Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne szerintetek érdemes...

Mi lenne szerintetek érdemes nekem? (tovább lent)

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és 2 év múlva elvégzem a hid2 programot(ha elvégzem) mellé kapok fröccsöntő szakmát(részszakképesítés) és azt szeretném megkérdezni hogy mi lenne nekem érdemes? hova továbbtanulni? éretségizzek? miből? tudom én hogy ezt nekem kellene eldönteni de hát komolyan nem tudom mi legyen tovább.. menjek- e még valami más szakmára? mert ez fröccsöntő szakma szerintem egy olyan szakma amivel sokat nem fogok "érni" szerintem az életbe.Nincs meg a nyolc általános de ha ezt elvégzem akkor meglesz mivel más választásom nem volt erre a szakmára kellett hogy menjek mert a legtöbben erre a szakmára iratkoztak be és a többség döntött mert két osztályt nem nyithatnak.Elnézést kérek ha nem értelmesen irtam.Nem magyar az anyanyelvem. Értelmes válaszokat várok

#továbbtanulás #szakképesítés #fröccsöntő szakma #hid 2 program
2015. jan. 6. 01:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég értelmes gyereknek tűnsz. :-) Szerintem érdemes középiskolába menned, ha ez felmerült benned és esetleg akkor, ha megy a matek, fizika, mérnökit végezni. Ha a humán tárgyakat díjazod, akkor viszont több értelme van manapság egy szakmának, de nem tudom, mi érdekel. Szakmunkásba mehetnél vagy ilyesmibe.
2015. jan. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)

Igazából a szakma érdekel , sokan mondják hogy jól fizetnék főleg németországba ezért a német nyelvet is tanulom, hülye nem vagyok csak nincs bennem akarat :D

De mivel most előző tanév végén megbuktam (először az életembe) most már oda kell hogy figyeljek az ilyen dolgokra hogy most már többször ilyen ne történjen.

És most kettő év mulva ha elvégzem ezt a hid2 programot akkor meg lesz a nyolc általános evvel a fröccsöntő szakmávával eggyüt.

2015. jan. 6. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:
a fröccsöntő szakmával rengeteg helyre el tudsz menni. nézz körül! az egész világ fröccsöntött műanyag! érettségizz le, tanuld ki rendesen a szakmát. elég jó pénzeket lehet keresni....
2015. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!