Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre érdemes továbbtanulni?

Merre érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Élek, halok a művészetért. 11. osztályos vagyok jelenleg, de szeretném már eldönteni, hogy merre tovább. Közép iskolában már emelt óraszámban tanulom a rajzot, de csak érettségit kapok ebben a suliban. Először OKJ-s szakmát kellene végeznem, vagy egyből menjek egyetemre? Milyen jó művészeti egyetemek/fősulik/karok/képzések vannak Magyarországon?

2015. jan. 4. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem sok művészeti felsőoktatási intézmény van, de ami van, az rendszerint jó. A művészet eléggé tág fogalom, kicsit konkretizálnod kellene, mit is csinálnál.
2015. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A legjobban a grafikai dolgokat szeretem, de közel áll hozzám az arculattervezés is, a képi ábrázolás,a színház világa is. Még nem dolgoztam digitálisan, de igyekszem bepótolni.
2015. jan. 4. 16:09
 3/6 A kérdező kommentje:
Hallottam a Szegeden lévő művészeti képzésről, elég jónak tűnik, csak semmi információm nincs róla.
2015. jan. 4. 16:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Mármint vélemények vagy ilyesmik.
2015. jan. 4. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:
A művészeti karokkal az az egyetlen gond, hogy nagyon belterjesek: akkor vesznek fel, ha valakinek a valakije vagy. VAGY tényleg nagyon jónak kell lenned. Sokat dobhatsz az esélyeiden, ha nyertél már rajzversenyt, szerepelnek a munkáid kiállításokon stb.
2015. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezekkel tisztában vagyok.
2015. jan. 4. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!