Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok javasolni jó szakmát/...

Tudnátok javasolni jó szakmát/hivatást? Merre érdemes tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Lassan itt az érettségi (kb 1,5 év), de még fogalmam sincs mi akarok lenni. Olyan egyetemre/fősulira/szakiskolába, szeretnék menni, amik elvégzésük után érnek is valamit és egy jó végzettséget kapok. Amivel el tudok helyezkedni könnyen, és jól fizet (Tudom mindenki erre vágyik, de na...). A Természet tudományos tantárgyakhoz (fizika, matek, kémia) nagyon nincs érzékem, illetve a mozgáskoordinációm/ritmusérzékem is csapnivaló. Viszont a történelem és a földrajz nagyon jól megy és érdekel is. Rajzolni is egész jól tudok és ezt folyamatosan fejlesztem, szeretem a kreativitást igénylő dolgokat és a fantáziám is elég élénk. Illetve még a videojátékok/rajfilmek világa is nagyon érdekel és gyakran találok ki saját történeteket is (igaz csak magamnak). Tehát ezek alapján mit tudtok javasolni.

2015. jan. 7. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól megy a földrajz és a töri,akkor lehetnél történelem-földrajz szakos tanár.Feltéve ha érdekel ez a pálya.Ez csak egy ötlet,remélem segítettem!
2015. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, erre én is gondoltam, de csak egyetemen, mert az általános iskolás tanárokat nem igazán fizetik meg, a középsuliba pedig elég idegörlő lenne...
2015. jan. 7. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:

"A Természet tudományos tantárgyakhoz (fizika, matek, kémia) nagyon nincs érzékem"

Akkor vajh' miért pont a tudományos a kategóriába tetted a kérdésed?

Én is tanárt mondanék... ott nincsenek nagy követelmények, bár kutya egy mostoha pálya és nem fizetik meg.

2015. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

"Amivel el tudok helyezkedni könnyen, és jól fizet"


vs.


" A Természet tudományos tantárgyakhoz (fizika, matek, kémia) nagyon nincs érzékem"



namost ez a ketto teljesen ellentmond egymasnak. Ami jol fizet es keresett az a mernoki es informatikusi vegzettsegek.

2015. jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%

Ha jó vagy föciből akkor a környezettudományos és agrártudományos szakok is felmerülhetnek, bár oda biosz is kell:


[link]

2015. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!