Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha újságíró / utazóriporter...

Ha újságíró / utazóriporter szeretnék lenni, akkor hogy tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Mi az ami követelmény ténylegesen? Csak mert szokták mondani, hogy nem a diploma a lényeg, ha van hozzá tehetségem, de én mindenképpen szeretnék egyet... Akkor a kommunikáció és médiatudomány szak lenne a megfelelő (ez esetben még kell e/ajánlott e + újságírói szakma, OKJ?) vagy az adott újságírási területhez (pl. politika, gazdaság) érdemesebb egyetemet választani?


Előre is köszönöm a válaszokat...



2015. jan. 7. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
OKJ-val nem sokra mész hiába vagy tehetséges. A bekerüléshez leginkább ismerős kell, nagyon nehéz ha nincs, úgy pedig a papír egyenesen kötelező másképp semmi esélyed rá. A kommunikáció és médiatudományra nehéz bekerülni ajánlom még a BTK-t és onnan specializálódni nyomtatott sajtóra meg televízióra.Az OKJ egyetem mellett így felesleges,mert ugyanazt tanulnád meg.
2015. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én újságíró szakra jártam OKJ-n. Ez 2 ve megszűnt sok szakkal együtt, nem tanulható.

Szerintem az alapvető dolgokat megtanították, és aza a lényeg, hogy van-e tehetséged vagy sem. Meg persze azért ott egy papír hozzá, hogy igazold a tanulmányaid.

Ha ugyanezt akarod csinálni, ott a kommunikáció/média szak, ami diplomai papírt ad, de ugyanaz vonatkozik rá, mint az OKJ-re. Ugyan magasabb lesz az elhelyezkedési esélyeid, ha nincs tehetséged/nem jó a helyesírásod/stb. akkor felejtős. Én nem beszéllek le a BTK-s kommunikáció/média szakról, de az egekben a ponthatár. Ugyanez indul felsőoktatási szakképzésen.

Döntsd el, hogy hány évet akarsz tanulni, melyik suli van hozzád helyileg közel, és mennyire gondolod komolyan.

Ezeket tudom javasolni. Sok sikert.

Megjegyzés: a szabad bölcsészeten is felvehetsz kommunikáció és média specializációt, de erről nem hallottam még, hogy milyen. Szóval választási lehetőséged, az van. :)

2015. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igen azt nem pontosítottam, hogy én is a szabad bölcsészetre gondoltam és onnan specializálódni.:)

Én úgy tudom vállalható a követelmény, bár nekem TTIK karon tanulónak kevésnek tűnik de legalább könnyebben teljesítheted.

2015. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!