Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági informatika vs....

Gazdasági informatika vs. Mérnök informatika?

Figyelt kérdés

Tudom, unalmas 1000-szer feltett kérdés, de még mindig nem jutottam dűlőre. A DE-re mennék Bsc-re.


A gazd infóról olvastam már néhány rossz véleményt is. Kérdés hogy igaz-e?



2015. jan. 8. 00:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
El kéne dönteni hogy mi érdekel. Ugyanis tök más a két szak.
2015. jan. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Melyik érdekel jobban. A proginfo és a gazdinfo tanterve 70-80%-ban megegyezik. Mérnökinfoval kicsit kevesebb a hasonlóság. Proginfon több a matek, gazdinfon bejön egy félév közgáz, mérnökinfon pedig a fizika. De alapvetően ez a 3 szak hasonló alapokra épül csak egy kicsit más irányba fordul a végére. El kell dönteni mi érdekel jobban.
2015. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az amelyik szexibb :D

Komolyra fordítva a szót nem tudom. Mérnökiből annyi előnyöm lenne h elektronikát már tanultam, viszont nem rajongtam érte. Viszont Hálózati dolgokat már tanultam, amik viszont tetszettek, és az is van a mérnök IT-ben.


Gazdasági dolgokat még nem sokat tanultam, viszont érdekelnek. Viszont úgy tudom h kevésbé fizetik meg a Gazdinfósokat mint a Mérnök infósokat.


Haszontalan dolgokat tanulni meg csúszni nem akarok , mert 22 évesen fogok kezdeni. plusz infóban akarok dolgozni mellette mint diákmelós (ha ez számít valamit).

2015. jan. 8. 13:14
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy kevésbé fizetik meg a gazdinfosokat, mint a mérnökinfosokat? Nincs sem olyan munka, hogy gazdinfos sem olyan, hogy mérnökinfos. Prgoramozni mindegyik szakon csak alapszintig tanulsz meg. Utána rajtad múlik mennyire fizetnek meg.
2015. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor gyakorlatilag majdnem h tökmindegy melyik szakot válasszuk? :D
2015. jan. 8. 18:45
 6/15 anonim ***** válasza:

Azért ez így nem teljesen igaz. Röviden proginfó matekosabb, mérnökinfó fizikásabb, gazdinfó közgázosabb.

De bármelyikkel lehetsz java/c#/c++/android/akármi fejlesztő. De azt magadtól fogod megtanulni. Egyetemen csak alapokat kapod meg. Abból is inkább elméletit.


Mérnökinfó és gazdinfó egyébként hosszabb is képzési időben.

2015. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

# 2/6 Időpont ma 11:22


Nem tudom hol hallottad ezt, de a gazdinf elég messze áll a proginftől. Nincs ott 80%-os átfedés...

2015. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nézd meg bármelyik tantervet.
2015. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

# 8/8 Időpont ma 20:10


Itt van előttem mindkettő, és távolról sem egyezik. De hajrá, ha már állítasz valamit, akkor itt a lehetőség, bizonyítsd, hogy így van.


Csak ránézésre 60 kredit különbség van, és akkor még csak a tantárgyak neveit néztem, nem is a konkrét tananyagot.

2015. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

:(

Mérnököt inkább ajánlanám. A gazdasági szakot a "többiek" csak úgy hívják, hogy BTK-színvonal. Én erről nem tudok nyilatkozni, mert nem jártam oda.

2015. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!