Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy olyan...

Mi kell ahhoz, hogy olyan katona legyek akit gyakran alkalmaznak bevetéseken, esetleg Irakban, Afganisztánban is?

Figyelt kérdés

Eddig tudom:


Mikor leérettségiztem és meglett (a jelenleg) 410 pont, akkor felvételizek a NKE-HHK Katonai Vezetői szakra, elvégzem a fizikai ("erőnléti") és egyéb alkalmassági(ka)t. Ha felvételt nyertem, akkor mikor elkezdődik a tanítás a kollégiumba be kell költöznöm (Ha csak nem "munkába állok" szerződéses katonaként, ez esetben az állapot olyan mintha levelezőin tanulnék). Az egyetemen ott a (ha jól tudom!?) 3. év után van a szakirány választás. Az alapszakon választható szakirányok a következőek: lövész, harckocsizó, felderítő, tüzér, műszaki, katonai térinformatika, repülő-hajózó, repülésirányító. Én két eléggé eltérő szakirány között vacillálok, nevezetesen a lövész és a katonai térinformatika között. Ez majd elválik... Majd az intézményen kívül teljesítendő szakmai gyakorlat következik, mely értesüléseim szerint kötelező. A szakmai gyakorlat időtartama 8–16 hét.


Eddig tudtam!


Íme a kérdések:


.A leírtak Nagyából stimmelnek?


."Az intézményen kívül teljesítendő szakmai gyakorlat", időtartama 8–16 hét. Lehet, hogy hülye kérdés, de miből is áll ez a szakmai gyakorlat és mikor kerül rá sor? A tanítás alatt vagy diplomaosztás előtt, amolyan "utolsó próbaként"?


.Megérheti munkába állni szerződéses katonaként a tanítás alatt? Hallottam olyan városi legendákat, hogy a felettesem el is tilthat a vizsgáktól, ez esetben mi lesz, ha nem jelenek meg? Elfogadják indokként, vagy bukok?


."A diploma megszerzése ennél az alapszaknál különleges nyelvtudáshoz, legalább egy idegen nyelvből államilag elismert középfokú katonai szaknyelvi vagy STANAG 2.2.2.2. típusú nyelvvizsgához kötött. " Ez mit jelent pontosan? Az oktatás része, vagy magamtól kell ilyet szereznem?


."Az alapszak befejezése után a hallgatók folytathatják tanulmányaikat a mesterfokozaton, vagy elhelyezkedhetnek a Magyar Honvédségnél. A katonai vezetők a honvédelmi szerveken belül irányítanak különböző alegységeket." Ezt hogyan kell érteni? Mint (sajnos) a (szegény) rendőrtiszteket beraknak egy irodába, vagy lesz esélyem bevetéseken részt venni? Miért érni meg esetleg a mesterszak?


.Mely dolgok számítanak kizáró oknak az egészségügyi vizsgálatnál? Pl. ha rossz lenne a szemem (szerencsére nem az), akkor úgy tudom megműttethetném és ha a látás teszten jól teljesítek akkor van esélyem a felvételre. Mi a helyzet a fogakkal? Úgy hallottam kizáró ok az elől hiányos fogazat. Ebben én is érintett vagyok. Ha megcsináltatom, akkor már nincs gond, ugye? Még milyen egyéb egészségügyi dolgokra érdemes figyelnem?


Egyelőre ennyi, és előre is elnézést kérek a buta kérdésekért... Köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 8. 17:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Jaaa! Az egyik legfontosabb kérdést kihagytam! A hajamat bármikor is levágják? Ha igen milyen rövidre?
2015. jan. 8. 17:29
 2/6 anonim válasza:
3%
Van baratnod?😁bejönnek a katonak❤️🙈😬
2015. jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fú de hosszú amit irtál....

Rövidebben egyszerűbb lett volna de próbálok válaszolni.


"Ha felvételt nyertem, akkor mikor elkezdődik a tanítás a kollégiumba be kell költöznöm (Ha csak nem "munkába állok" szerződéses katonaként, ez esetben az állapot olyan mintha levelezőin tanulnék)."


Nincs olyan hogy levelező. Ha felvettek vagy bevonulsz vagy nem. Ennyi. Alapkiképzés (3.5 hónap) alatt Szentendre, majd ezután kerülsz az egyetemre. Elvileg 3 év a szakválasztás de lehet hogy csak 2, változó.


"de miből is áll ez a szakmai gyakorlat és mikor kerül rá sor"


Szakmai gyakorlatod mindig lesz. Évente 2 Hadgyakorlat van ahol mindenki a saját szakirányának megfelelően ténykedik. Ez még az egyetem közbe van a 4. éveseknek is.

(1-2. évesek a legénységet alkotják)


"Megérheti munkába állni szerződéses katonaként a tanítás alatt"


Nem állhatsz munkába, mivel már munkában vagy ha felvettek.

Az egyetemen Hallgató, a Zászlóaljnál viszont katona vagy. 2-ős jogállás. Egyrészről teljes értékű katona vagy, (ERGO: bármikor behivhatnak szünetben is pl.) Másrészről a te munkád jelen esetben a tanulás/felkészülés a további szolgálatra. Nemtudom honnan szedted ezt de jó nagy baromság.


A STANAG az oktatás része. a 2. év végéig kell megszerezned. Lesznek hozzá STANAG órák. De erről kapnál tájékoztatást az egyetemen úgyis.


"lesz esélyem bevetéseken részt venni"


Ezt igy ahogy van felejtsd el.

Bevetésen az akciófilmekben vesznek részt az emberek.

Lehetőséged van misszióba kimenni, ha az adott szakirányra szükség van De nem mint rambo. Pl. egy harckocsizóra nem, de lövészre mindig szükség van Afganisztánban.


"Mely dolgok számítanak kizáró oknak az egészségügyi vizsgálatnál"


Elől hiányos fogazat. Ha megcsináltatod akkor valószinüleg nem.

Szem: KATVEZ-en 0,5 felett bukta. Ha megcsináltatod minden további nélkül mehetsz.

Szivritmuszavar (marhasok ember érintett ebben és sokan hullanak ki) meg hasonló szépségek. Már régen voltam nem nagyon emlékszek. De fogazat miatt esik ki a legkevesebb ember szerintem.


Én Idén elsőéves vagyok onnan vannak az információk. Szóval ilyet hogy te levelezőn HHK-s legyél, ne is remélj. Ilyen nincs.

2015. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hű! Nagyon köszi a hosszú és kielégítő választ :) És bocsánat, a szerződéses, levelezős baromságos részért...! Több megbízható (ezt ezek szerint tévesen ítéltem meg) forrásból így értesültem.

Még annyi (ha esetleg tudod), hogy a STANAG órákon választható nyelvek "csak" a német, francia és az orosz? Ha igen ezek közül lehet e többet is? Ha nem akkor még mely nyelvek szerepelnek a listán?


Még 1x köszönöm válaszod! :)

2015. jan. 11. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A stanagnak angolnak kell lennie.

Később úgy emlékszem h lehet választani a nyelvtanulás terén (ezt nem tudom mert még erről nem kaptam infot) de a STANAG az Angol.

2015. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én hetedikes vagyok, és már 2 idegennyelvet tanítanak!
2021. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!